Іноземці не хочуть інвестувати в Україну. А вже восени нас чекають ритуальні передвиборчі танці,- думка експерта

Що світова економіка може дати Україні?

Асоціація постачальників торговельних мереж проаналізувала стан інвестиційногоклімату.

За словами директора Асоціації Олексія Дорошенока, зараз відбувається падіння на світових фондових ринках, яке почалося в США та продовжилось по інших частинах світу.

“Воно дійде й до нас. Але не через падіння вартості акцій, ринок яких в нашій країні відсутній, – наголошує експерт. –  Це відбудеться через подальше падіння рівня інвестицій та зменшення темпу росту середньої заробітної плати. Розмір прямих іноземних інвестицій впав у всьому світі після кризи 2008 року. Й досі він не повернувся на до кризовий рівень. Найрозвинутіші країни замикаються в собі, створюючи бар’єри вільній торгівлі. Рівень життя, який ми спостерігали з 2004 по 2008 роки в Україні, був обумовлений саме високим рівнем іноземних інвестицій. Але казка закінчилася і необхідно нам будувати економіку самостійно. Тим більше іноземці не бажають інвестувати в нашу країну після 2014 року. Зараз падіння світового фондового ринку, яке є корегуванням, призведе до того що в 2018 році розрахунок на іноземні інвестиції стає ще марнішим.

А разом с тим Урядом заплановане зростання заробітної плати та всіх соціальних виплат. Єдиними ліками заради стабільності залишається кредитування МВФ, оскільки зростання економіки України в 2% за рік не зможе дати необхідної внутрішньої бази задля стабільності. Зростання українського експорту йде стабільно, але повільно, переважно за рахунок агросектору. В той же час промисловість показує постійне падіння.

В таких непростих умовах зустрічаємо 2018 рік.

А вже восени нас чекають ритуальні передвиборчі танці”.

 

Коментування вимкнено