Закарпаття: Відбулась Х ювілейна зимова школа лікарів-інтерністів на Рахівщині

Протягом п’яти днів з 24 по 28 лютого на Рахівщині працює Х Зимова школа лікарів-інтерністів. На цей престижний медичний форум, який вже став своєрідним українським Давосом, зібралися знані медиків-науковців та практики з усієї країни. Одним із організаторів та натхненників Зимової школи є наш земляк, випускник Ужгородського національного університету, а нині президент Асоціації лікарів-інтерністів України, член-кореспондент АМН України, член Європейського товариства кардіологів, професор Василь Захарович Нетяженко. 

Ця вже ювілейна десята Зимова школа проводиться під егідою Товариства закарпатців в м. Києві, яке об’єднує близько двох тисяч наших земляків. Організаторами школи – семінару є Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця та Асоціація лікарів-інтерністів України. У висвітленні основних питань діагностики та лікування патології внутрішніх органів приймають участь найвідоміші українські вчені:  академік АМН України, проф. Г.В.Дзяк, проф.Ж.І.Возіанова, член-кор. АМНУ, проф. В.З.Нетяженко, проф. Л.А.Дзяк, проф.. В.І.Медведь, проф. І.О.Дудар, проф. В.В.Поворознюк, проф. Н.М.Середюк, проф. В.А.Олійник, проф. В.К. Тащук, проф. І.М.Скрипник, проф. О.С.Чабан, проф. О.С.Стичинський, проф. Д.Д.Іванов, проф.О.А.Коваль, проф.О.Й.Жарінов, проф. В.Й.Целуйко, проф.Ю.М.Сіренко, проф.Т.А.Хомазюк.

Наукова програма курсу спланована дуже насичено: і за тематикою (діагностичні та лікувальні підходи у внутрішній медицині – кардіології, ендокринологія, нефрології, гастроентерології, пульмонології, ревматології, клінічної фармакології тощо)  і за формою проведення (лекції, дискусії, круглі столи, розгляд клінічних випадків).

Ідея поєдання активного відпочинку та наукових конференцій виникла у Василя Нетяженко  понад 10 років тому, коли він приймав участь у міжнародному конгресі в Давосі Швейцарії.  «Я звернув увагу, що дуже цікава науково програма була поєданна з активним відпочинком, – розповідає Василь Захарович. З 8-ї по 11-ту години ранку тривали наукові засідання, потім до 17.00 всі каталися на гірських лижах. І ввечері з 18.00 – знову конференції, які тривали до 21 години. За тиждень я отримав величезний обсяг інформації про новітні досягення в кардіології, познайомився з багатьма цікавими відомими людьми і прекрасно відпочив. І тоді  виникла ідея поєднати науково-освітні заходи в медицині з програмою активного відпочинку горах і у нас в Україні.

Перша Зимова школа відбулась в Яремчі. Тоді нас було всього 40 учасників, але щороку кількість учасників збільшувалась. Ми збирались і в Тисовці, і на Свалявщині, і в Рахові. Цьогоріч слухачів буде понад 220! У нас на форумі представлені всі області України: від Донецька, Луганську, Запоріжжя, Одеси до Львівщини та Івано-Франківщини. Також участь у наукових слуханнях приймає чимало лікарів-інтерністів із самого Закарпаття».

Однією з особливостей Зимової школи, окрім науково-освітнього та оздоровчо-відпочинкового блоку,є знайомство гостів нашого краю з історією Закарпаття, його туристично-рекреаційним потенціалом.

zakarpatpost.net