Уряд відправить чиновників на іспит з української мови

Українські чиновники повинні складати іспит з української мови.

Про це заявив віце-прем’єр Володимир Семиноженко в ефірі телеканалу ТВі.

Відповідаючи на питання, чи повинні чиновники знати українську мову, він сказав: “Безумовно. У будь-якій точці (країни). Більше того, це має бути іспит”.

Крім того, віце-прем’єр вважає, що фільми повинні дублюватися українською мовою, але “у якихось випадках дубляж не обов’язковий”.

“Дубляж спотворює звукове сприйняття художнього твору… От за підрядкові титри я цілком за”, – зазначив Семиноженко.

Також, за його словами, “державне телебачення, державні новини повинні бути українською мовою”. “З іншого боку, ми повинні забезпечити право людей отримати інформацію російською мовою”, – додав чиновник.

На питання, чи буде при президентові Вікторі Януковичеві більше українських книжок, Семиноженко відповів: “Це моє завдання, щоби було набагато більш привабливим видання українських книг”.

У той же час він зазначив, що варто “насильно не “втюхувати”, як кажуть деякі книговидавці, книгу користувачеві. Її повинні купити, вона повинна бути цікавою. Тому рівень українського автора – це не менш затребувана сфера, ніж стимули на видання книг”.

Семиноженко також сказав, що “не хотів би перетворитися у віце-прем’єра з Голодомору, з ОУН-УПА, з проблем героїзації Бандери”.

“Я хотів би бути віце-прем’єром з гуманітарної, соціальної, наукової, інноваційної політики”, – підкреслив він.

tsn.ua