В Ужгороді з’являться льодовий палац і новий басейн

У вівторок, 6 квітня, в Ужгороді голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида провів нараду з питань будівництва нових спортивних об’єктів на території області.
Участь у нараді взяли начальники управлінь ОДА, депутати обласної ради, спортивні функціонери. Посадовці обговорили можливість зведення закладів, які суттєво покращать спортивну базу Закарпаття. Також йшлося про підтримку дитячо-юнацьких спортшкіл.
Характеризуючи розвиток спорту в області, керівник краю закцентував увагу присутніх на недостатній кількості закладів, в тому числі – для дітей та молоді. Зокрема, на Закарпатті відсутній льодовий палац, немає й спеціалізованих басейнів, недостатньо спортивних майданчиків, у першу чергу, в гірських районах.
– Кошти необхідно вкладати в розвиток спорту, адже  від цього, насамперед, залежить здоров’я нації. Також значної уваги потребує розвиток спортивної інфраструктури для дітей та молоді. Одночасно вирішуватиметься й проблема виховання підростаючого покоління, – вважає голова облдержадміністрації.
Депутат облради від Партії регіонів Іван Качур в свою чергу зауважив, що розвитку зимових видів спорту в області поки що владою приділяється мало уваги. Тому будівництво льодової арени – надзвичайно актуальне питання. За словами його колеги по фракції депутата обласної ради Олега Адамчука, приблизна вартість льодового палацу, як показав досвід угорців – понад 20 мільйонів гривень. При цьому об’єкт, приймаючи десятки тисяч відвідувачів щомісяця, зможе працювати майже 10 місяців в році. Керівник краю вважає, що до будівництва такого об’єкту має долучитися область і, звісно ж, відповідне профільне міністерство. Першим же кроком має стати пошук земельної ділянки в Ужгороді та виготовлення відповідної проектної документації.
Обговорили учасники наради й можливість будівництва в обласному центрі спеціалізованого басейну, який би міг стати як спортивною базою, так і потужним рекреаційним центром. Його, на думку Олександра Ледиди, також цілком реально звести, долучивши кошти місцевого та державного бюджетів. Але, знову ж таки,  питання впирається в наявності земельної ділянки. Депутат Ужгородської міськради Віктор Феєр пообіцяв, що невдовзі міська влада надасть відповідні пропозиції обласній, зокрема щодо землі для будівництва нового палацу та басейну.
У питанні відкриття нових дитячих спортивних майданчиків, то керівник краю був категоричний –  а саме: до кінця цього року в області має запрацювати майже сорок таких об’єктів. Голова ОДА вважає, що їх необхідно зводити насамперед в гірських районах, де спортивна мережа доволі “бідна”.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА