В Ужгороді відбулася нарада щодо спрощення життя закарпатського бізнесу

В умовах економічної кризи слід створити максимально комфортні умови для ведення бізнесу – основна теза, висловлена учасниками наради, на якій розглядалося питання дозвільної системи у сфері господарської діяльності в області.
Заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, під головуванням якого відбулась ця нарада у четвер, 15 квітня, зауважив, що сформована у попередні роки система видачі дозвільних документів характеризується  наявністю невиправдано широкого переліку документів, нечіткістю дозвільних процедур, відсутністю ефективного організаційно-правового механізму видачі дозвільних документів.
– Нині вкрай важливо створювати всі умови для зменшення адміністративних бар’єрів і перешкод при започаткуванні та веденні підприємницької діяльності, – наголосив заступник голови облдержадміністрації. – Одне із найважливіших питань – подальше удосконалення діяльності дозвільних центрів, покращення якості їхніх послуг та зменшення часу для отримання різних дозволів.
Нині в області діють 18 дозвільних центрів, матеріально-технічна база яких є слабкою. На її зміцнення використано лише 16,3% коштів, запланованих відповідною обласною  програмою. Є й проблеми, пов’язані з відсутністю фінансування з державного  та обмеженими ресурсами місцевих бюджетів.
Протягом 2009 року до дозвільних центрів області надійшло 5645 звернень суб’єктів господарювання, що на 23,6% більше, ніж у 2008-му. Торік адміністратори цих центрів видали 2658 дозвільних документів, надали 5215 консультацій.
Учасники наради констатували, що в результаті прийнятих заходів, нині роботу всіх дозвільних центрів області організовано відповідно до вимог законодавства, зокрема, саме у цих центрах приймають заяви, видають дозвільні документи, консультують підприємців.
– Є певні позитивні  зрушення щодо спрощення процедури отримання дозвільних документів, –  зауважив Володимир Гоблик, говорячи про дію відповідних законів.
Детальніше про внесені зміни до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу, про дозвільну систему у сфері господарської діяльності та функції представництва Держкомпідприємництва в області присутніх поінформував  його голова Роман Турянчик.  Учасники наради наголошували і на проблемних питаннях, що виникають у підприємців при отриманні відповідних документів. За підсумками наради будуть прийняті конкретні рішення.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації