Смологовицьке шкільне лісництво з Іршавщини — переможець обласного етапу Всеукраїнського зльоту

“Краю, ти станеш квітучим, я знаю”, – таке переконання звучало з уст юних природолюбів, у майбутньому, можливо, лісівників та природоохоронців, які окрім навчання у школі пробують себе у лісівничій справі. Так воно й буде, коли до роботи візьмуться ті, що змалечку у своєму серці плекають любов до усього живого.
Як повідомили у Державному  управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, в Ужгороді 23-24 квітня  проходив обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, який організували Управління освіти і науки Закарпатської обласної держадміністрації та Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (ЗОЕНЦ).
У роботі зльоту, у якості журі, прийняли участь представники Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області,  Державної екологічної інспекції, обласного управління лісового господарства та редакції дитячих програм обласного державного телебачення.
Завдяки зусиллям та щоденній копіткій роботі керівництва ЗОЕНЦу та, зокрема його директору Олександру Геревичу,  а також педагогів на місцях виховуються майбутні науковці краю, діти вчаться представляти і захищати свої науково-дослідницькі роботи. Практика показала, що багато дітей з шкільних лісництв свою майбутню професію пов’язують з лісовим господарством та охороною довкілля.
Два дні на сцені навчально-методичного центру “Візит” юні лісівники (11 колективів) звітували про свою роботу у шкільних та учнівських лісництвах. Ними були підготовлені: виставка досягнень учнівських лісництв, презентація кращого учнівського лісництва району, конкурс-захист учнівських науково-дослідницьких робіт.
Презентація досягнень учнівського лісництва оцінювалася за такими критеріями: впровадження інноваційних технологій вирощування лісових культур, вправадження результатів дослідів у практику лісового господарства, профорієнтаційна, екологічна та природоохоронна робота.
Найцікавішим етапом конкурсу став захист науково-дослідницьких робіт. Кожна команда представляла одну роботу. Журі оцінювало тему і мету дослідженя, місце, строки, схему проведення, результати, їх статистичну обробку, практичне значення дослідження, висновки. Конкурсанти повинні були довести новизну та актуальність досліджуваної проблеми, повно й логічно викласти теоретичну частину дослідження, зробити й обгрунтувати висновки.
Усі, без винятку, учасники були добре підготовлені та налаштовані на найкращі результати, але вибирати довелося лише трьох.
Перше місце журі віддало колективу Смологовицького шкільного лісництва (Іршавський район), який найкраще презентував свою роботу виставкою.
Друге місце вибороло шкільне лісництво Шаланківської ЗОШ І-ІІІ ст. (Виноградівський район), представники якого добре підготували презентацію та відмінно захищали науково-дослідницьку роботу.
Кількома балами їм поступилися переможці минулорічного конкурсу -учні Кам’яницького шкільного лісництва (Ужгородський район), які посіли третє місце.
Перед переможцем постане непросте завдання – представляти область на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв.