Закарпатське Мукачево сьогодні нагадує квітучу Флоренцію

У Мукачеві тривають роботи в межах Всеукраїнської акції з благоустрою „За чисте довкілля” відповідно до розпоряджень голови облради Михайла Кічковського, голови ОДА Олександра Ледиди, Мукачівського міського голови Золтана Ленд’єла. Про це – у розмові з секретарем міської ради Іваном Маняком.
– Наше місто – одне з найгарніших , екологічно найчистіших міст в Україні. До нас залюбки приїжджають зарубіжні туристи і ми дорожимо цим, оскільки вони прагнуть не тільки оздоровитись, відпочити на цілющій Сріберній Землі, а й відвідати її історичні місця, торкнутися минувшини, яка дає науку на майбутнє. Тому мікачівці приділяють велику увагу чистоті, охайності та примноженню зелених насаджень на всій території нашого славетного міста. Приміром, у парку Перемоги, на центральній площі Росвигова цієї весни ми висадили понад 600 саджанців дерев модрини, дуба, берези, клена, ясена. На центральній алеї центральної площі Росвигова обабіч висадили сакуру.
Сьогодні наше місто нагадує квітучу Флоренцію. На вулицях Духновича, Л.Толстого пишно зацвіли яблуні декоративні; на вулицях Маргітича, Філатова – японська вишня; на площі Миру – каштан. В центральній частині міста білим цвітом налилась магнолія. З настанням весни відновлено роботу фонтанів на площі Миру, у сквері біля художньої школи, в парку Горького.
Силами комунальних підприємств проводяться роботи з прибирання площ, вулиць, скверів, прибудинкових територій, з очищенню прибордюрних ліній, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ. До речі, вивезенням сміття займається новостворене підприємство АВЕ- Мукачево, яке уклало 13 тисяч договорів на вивезення твердих побутових відходів. Мешканцям міста приватного сектору безплатно роздано 2100 контейнерів для збирання сміття.
Кращими колективами, що включились в роботу з благоустрою, визнано: СП „Фішер”, кондитерська фабрика „АВК”, ринок „ГІД”, дитячий будинок-інтернат по вул. І.Франко, будинок ветеранів по вул. Індустріальній, Еколого-натуралістичний центр.

– Чи правда, що адмінкомісія по п’ятницях чітко відстежує порушення у сфері благоустрою?

– Так, правда, адміністративна комісія щоп’ятниці розглядає адмінпротоколи, складені згідно із ст. 152 Кодексу України щодо „Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою населених пунктів”. З січня поточного року суттєво зросли розміри штрафів. Так, розмір штрафу, що нараховується на фізичну особу, становить від 340 грн. до 1360 грн., на посадових осіб відповідно – від 850 до 1700 грн. На сьогодні розглянуто 33 адмінпротоколи, відповідно до яких сума штрафів становить 27 795 грн. Повірте, це – дисциплінує людей. Зрештою, такі механізми діють у всіх провідних державах світу. Скажімо, місто Сінгапур відоме на весь світ своєю чистотою і величезними штрафами за спробу цю чистоту порушити. Так, за кинуте на вулиці сміття штрафують на суму, еквівалентну 600 доларам. Взагалі нині настав час серйозного переосмислення людством ставлення до природи, час об`єднання зусиль націй і народів у боротьбі за врятування біосфери планети, адже істина – прописна: Земля у нас у всіх – одна.

– Громадськість краю готується до святкування 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

– Сьогодні ми цьому питанню приділяємо також посильну увагу: прибираємо могили, місця захоронення загиблих воїнів, благоустроюємо Пагорб Слави. Адже Перемога над фашизмом стала можливою завдяки неймовірним зусиллям воїнів-визволителів, підпільників, партизанів і добровольців. Чимало їх відійшла у вічність, надто мало залишилось в живих . Для останніх хочеться прихили мирне небо, тепло своєї душі, уклонитися до землі і подякувати за велику Перемогу! Що ми робимо з року з рік. Цьогорічного травня обов’язково проведемо виплату разової грошової допомоги інвалідам війни, організуємо гарне родинне свято з квітами, піснями, польовою кухнею тощо. І буде воно світлим і радісним. Як сама Перемога.
Анна Романенчук, сайт Закарпатської обласної ради