В Ужгороді міська влада хоче закрити дитячий НВК “Ялинка”

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників ініціативної групи батьків навчально-виховного комплексу «Ялинка», який, за їх словами, міська рада планує закрити.

У зв’язку з рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради в м. Ужгороді припиняється набір в перші класи ряду успішно діючих НВК (навчально виховних комплексів), а фактичного ж їх закриття, – стверджує ініціативна група. – Влада пояснює свій крок великими чергами в дитсадки та економією коштів.

Батьки мають іншу думку з цього приводу та оперують відповідними даними. Одна з представниць ініціативної групи Оксана Наконечна запевнила журналістів, що ужгородські НВК добре зарекомендували себе як форма навчання, при якій діти із дитсадка переходять одразу до навчання за програмою початкової школи, уникаючи психологічних стресів, яких не можна оминути при зміні колективу. Крім того, умови в НВК, на переконання О. Наконечної, більше підходять діткам початкової школи, зокрема, щодо приміщень, навантаження, тривалості уроків. Крім навчального класу, у НВК облаштовано  ігрові кімнати, діє спеціальний режим дня. «У 6 років діти не готові і фізично, і психологічно до навантажень великої школи. Тому НВК — чи не найкраща форма навчання», — каже О. Наконечна.

Марія Гапак зауважила, що у мікрорайоні НВК «Ялинка», це єдиний подібний заклад. Тому батьки можуть приводити сюди і дитсадківців, і школярів початкової школи. «Ми, батьки, дуже задоволені роботою НВК «Ялинка». Тут і відповідні умови, і кваліфікований педагогічний колектив, і забезпеченість необхідним інвентарем. До кожної дитини — окремий підхід. Тому ми хочемо захистити наш навчальний заклад від закриття», — каже мати.

Мати Світлана Летнянчина розповіла, що НВК має зелений газон для прогулянок, при НВК діє секція айкідо, художня майстерня, заняття із вивчення англійської мови, тому діти в одному приміщенні можуть різносторонньо розвиватися.

Член ініціативної групи батьків Олег Лявер запевнив, що у мікрорайоні «Шахта» немає проблеми із нестачею місць у дитсадку. Тому батьки не розуміють причини закриття НВК. Управління освіти міської ради досі не надало батькам поясненням, чому конкретно НВК «Ялинка» не набиратиме діток у початкові класи. За словами батьків, цього року НВК «Ялинка» випускає дві старші групи дітей, натомість заяв батьків для нового набору є тільки на одну групу, тобто немає не те що надлишку бажаючих, їх поки що недостатньо на дві групи.  При цьому вже є 25 заяв від батьків на прийом дітей у 1-ий клас, оскільки заяви подавались ще до рішення міськвиконкому про закриття НВК.

Ініціативна група батьків з цією проблемою зверталася також до губернатора Олександра Ледиди, до управління освіти Ужгорода.. «Наразі нас почули лише в освітній депутатській комісії Ужгородської міської ради. Хочемо звернутися до всіх інших депутатів міської ради з проханням вирішити долю наших діток позитивно», — підсумувала Оксана Наконечна.