“Дефект генерації” закарпатця Юрія Бабічина — книжка про молодь для молоді

«Дефект генерації» Юрія Бабічина вражає напруженим сюжетом і примушує читача замислитись над серйозними проблемами сучасного суспільства.

Молодість – найпрекрасніша пора людського життя. Це період визначень, бурхливих дій, кохання, пізнання… І як важливо на цьому етапі не помилитися, обрати потрібний шлях. Про дорогу в життя свого часу прекрасні твори писали українські письменники. Чого варта хоча б «Тронка» Олеся Гончара, яка для багатьох читачів стала «голосом життя», а головний персонаж «Думи про невмирущого» Павла Загребельного й досі стоїть перед очима… Продовжують писати про молодь і для молоді сучасні українські письменники.

Щойно в ужгородському видавництві «Патент» побачила світ оригінальна книжка, яку доктор мистецтвознавства Іван Хланта вже встиг назвати визначним явищем сучасної української літератури. «Дефект генерації» – так називається видання, автором якого є відомий закарпатський журналіст і письменник Юрій Бабічин. Співзвучна з книжкою повість інтригує, вражає, хвилює. Пригодницький твір малює реальну картину життя, світогляду і поведінки молоді в сучасних суспільних умовах: одні прогресують, інші деградують. Всередині генерації відбувається непримиренний конфлікт між двома відмінними позиціями.

Сюжет твору надзвичайно напружений. Разом з головним героєм Германом читач переживає за долю його подруги Аліни, яка потрапила у полон до таємної організації сатаністів. Тендітну красуню виродки генерації мали принести в жертву. Відважний хлопець намагається врятувати дівчину, але й сам потрапляє у полон. І це тільки початок. Головному герою та його друзям доведеться пройти крізь важкі випробування, небезпеку і жахи, долати безвихідь і висіти над прірвою життя. Та чи переможуть вони?

Від першої до останньої сторінки повість і ряд оповідань, що увійшли до збірки, тримають читача у напрузі, щораз дивуючи несподіванками. Вміло побудований сюжет, чиста і щедра мова – усе це спонукає читати книжку на одному подиху.

Сучасна молодь отримала відмінну прозу про своїх ровесників. З «Дефекту генерації» вона, передусім, почерпне досвід дружби. Автор книжки особливий наголос робить на цю важливу форму людських стосунків. Прочитавши видання, мимоволі приходиш до висновку: «З друзями жодні випробування не страшні».

В’ячеслав РОШКО, “Міжгірський район”