На Закарпатті за рахунок міжнародних грантів реалізується більше 50 “громадських” проектів

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський розповів, яким має бути бюджет гірського краю.
– Відрадно, що у бюджеті 2010 року закладено параметри забезпечення раніше ухвалених соцстандартів і гарантій нашим громадянам відносно заробітної плати, пенсій та соціальних виплат, а також стимулювання розвитку економіки, створення робочих місць і економного використання ресурсів, – зазначив, коментуючи проект цьогорічного бюджету області член Політради Єдиного Центру, голова Закарпатської облради Михайло Кічковський.

Водночас, за словами Кічковського, багато важливих проблемних питань для області не знайшли належного фінансового забезпечення. Для прикладу, на фінансування протипаводкового захисту басейну річки Тиса виділено лише 100 млн.грн. із передбачених відповідною державною програмою 312 млн.грн. Зовсім не виділено кошти на відселення людей із зсувонебезпечних місць, ліквідацію наслідків стихійного лиха 2008 року, на виконання невідкладних заходів щодо Солотвинського солерудника тощо.

– Це тривожить і потребує зваженого підходу і результативної роботи з відповідними міністерствами та відомствами, народними депутатами, – наголосив Михайло Михайлович. – Приймаючи обласний та місцеві бюджети, необхідно покласти в основу затверджену в грудні минулого року Програму економічного і соціального розвитку області на 2010 рік, максимально врахувати звернення та пропозиції громадян, депутатів та органів самоврядування територіальних громад щодо розбудови соціальної сфери, особливо у гірських глибинках.

На переконання члена Політради Єдиного Центру, дуже важливо використати й міжнародний та транскордонний інвестиційний ресурс для господарського та інфраструктурного комплексу. До прикладу, за рахунок міжнародних грантів в області реалізується більше 50 проектів за програмою ПРОООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

– Отут якраз і потрібна дієва робота з громадськістю стосовно залучення коштів по співпраці та спів фінансування проектів. Інакше кажучи, маючи на руках міжнародний грант, можна школу чи ФАП у сільській місцевості побудувати за півціни. Чимало таких можливостей відкриває налагодження транскордонного співробітництва міст і районів Закарпаття з територіальними громадами Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії. Це наочно ми побачили на прикладі співпраці Закарпаття із краєм Височіна (Чехія), крайова рада якого впродовж трьох років виділила з їхнього бюджету 15 млн. чеських крон ( більше 7,5 млн.грн.) на реалізацію спільних проектів, – зазначив Кічковський.

ЗОО Єдиний Центр