Олександр Ледида: “Покращення медобслуговування закарпатців — пріоритет обласної влади”

У п’ятницю, 14 травня, голова облдержадміністрації Олександр Ледида разом із начальником обласного управління охорони здоров’я Романом Шніцером відвідали обласні медичні закладу. Очільник краю оглянув стан корпусів обласного тубдиспансеру, обласної клінічної лікарні ім.А.Новака, кардіологічного диспансеру та поспілкувався з головними лікарями закладів.

Головну увагу під час візиту до обласної клінічної лікарні ім.А.Новака було приділено новозбудованому хірургічному корпусу. Ремонтні роботи тут мають закінчити до осені 2010 року.

– Завершення будівництва є пріоритетним завданням. Адже це буде корпус на 120 ліжок з можливістю проведення високотехнологічних хірургічних операцій, які просто не можуть забезпечити в районах, – констатував Олександр Ледида. – Для завершення будівельних робіт треба ще 12 мільйонів гривень. Та, впевнений, вже у вересні-жовтні корпус буде зданий в експлуатацію.

Вдосконалення потребує і обласна «Фтизиатрія». Минулоріч в обласному тубдиспансері  провели ремонтні роботи майже на п’ять мільйонів гривень.  Головна проблема закладу – недоукомплектованість сучасним медичним обладнанням. Під час розмови з головним лікарем Василем Скрипом очільник краю пообіцяв сприяти у вирішенні нагальних питань закладу.

Цього ж дня Олександр Ледида відвідав і обласний кардіодиспансер. Попри те, що заклад є одним із наймолодших у краї, тут вже лікувалися більше 21 тисячі пацієнтів, 11 тисяч з яких – сільські жителі. Відрадним для працівників лікарні, а відтак – і для пацієнтів, стало цьогорічне збільшення фінансування. В обласному бюджеті на утримання кардіодиспансеру  заклали 12 млн. 226 тис. грн., що майже на 3 мільйони більше порівняно з 2009 роком.

– Медицина Закарпаття сьогодні найперше потребує уваги з боку влади. І дуже приємно, що сьогодні цей крок був зроблений головою обласної адміністрації Олександром Ледидою. Це свідчить про те, що для влади сфера охорони здоров’я та гідне медобслуговування закарпатців є пріоритетом, – наголосив начальник обласного управління охорони здоров’я Роман Шніцер.

***

По закінченні поїздки керівник області зустрівся з головними лікарями закарпатських закладів охорони здоров’я. Під час зустрічі обговорювали проблемні медичні питання сьогодення. Для Закарпаття це найперше – модернізація закладів охорони здоров’я та покращення рівня надання медичних послуг краянам:

– Покращення медобслуговування закарпатців має стати пріоритетом влади. Сьогодні у нас для цього є всі можливості, адже 49 відсотків обласного бюджету, – а це майже 900 мільйонів гривень, – буде спрямовано саме на потреби медицини. Для ефективного їхнього використання потрібно готувати програму реформування закарпатської системи охорони здоров’я, – зазначив Олександр Ледида.

Логічним завершенням зустрічі стало рішення створити координаційну раду при голові ОДА з питань охорони здоров’я. До її складу увійдуть провідні лікарі області, в тому числі – медики районних лікарень, сільських амбулаторій та ФАПів.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації