Журналістам заборонили фотографувати кортеж Януковича

Згідно зі змінами до закону про державну охорону органів державної влади, журналістам заборонено фотографувати кортеж президента, бо вони можуть випадково зняти державну таємницю.

За словами начальника прес-центру Управління держохорони Віталія Закревського, у зв’язку із змінами в Законі “Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб”, внесеними Мін’юстом, права журналістів на висвітлення тих чи інших моментів можуть бути обмежені.

“Припустимо, в об’єктив фотоапарата вашого можуть потрапити моменти або деталі, які становлять державну таємницю, що саме по собі тягне за собою відповідальність за їх розголошення та публікацію”, – заявив Закревський.

У той же час він додав: “Якщо ви потрапили в зону проїзду кортежу випадково чи вас не помітила охорона, то сфотографувати машини, в принципі, можете. В інших випадках для зйомки потрібно акредитація”.

Як пише видання “Вечерние вести”, його журналістам не дозволили фотографувати кортеж Януковича, який слідував по Гаванському мосту, що будується, та Подолу вранці 22 червня.

До журналістів нібито підійшов чоловік з держохорони, попросив пред’явити посвідчення та заявив: “Отже так! Пояснюю для особливо обдарованих: знаходитися будь-кому в зоні проїзду особи, що охороняється, а тим більше фотографувати кортеж президента заборонено”.

Коли журналісти поцікавилися у “старшого”, на підставі чого їм заборонено фотографувати, він пояснив: “Стаття 18 Закону Про Державну службу охорони і пункт 4.7.2 Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, забороняють журналістам і кому-небудь фотографувати, записувати й висвітлювати час, місце і спосіб пересування перших осіб держави “.

На заперечення представників ЗМІ, що “фотографії того ж кортежу і маршруту в ЗМІ з’являються регулярно”, він сказав: “з надрукованими це газетами у нас буде окрема розмова. А ось вам краще піти”.

Видання відзначило, що перед появою кортежу Януковича на вулиці з’явилися з десяток людей у формі і розосередилися на відстані 20-30 метрів один від одного вздовж всієї траси в центр. Також, за даними газети, робітники, що працювали на естакаді, залишили свою роботу. “Самі ж знаєте, хто зараз буде їхати, так ось нас зганяють під міст, щоб очі не муляли “, – розповів один з робітників.

Наостанок представники УДО сфотографували посвідчення журналістів на мобільний, а потім вже, як зазначає видання, більш довірливо пояснили: мовляв, якщо хочеться сфотографувати кортеж, робити це краще непомітно або прикинутися туристом.

Гаванський міст, по якому пересувається президентський кортеж, офіційно в експлуатацію не зданий. Якщо раніше для проїзду була відкрита лише одна смуга (з Подолу на Оболонь), то в зворотному напрямку рух було повністю заборонено.

На питання журналістів ВВ, коли ж мешканці столиці зможуть проїхати по мосту, як зараз це робить президент, керівник прес-служби КК Київавтодор Анатолій Галиновський зазначив: “Проїзд буде відкритий з введенням в дію естакади на Набережно-Хрещатицькій”. А у відповідь на питання, чому тоді Віктор Янукович уже зараз їздить по мосту, Галиновський сказав: “А з оцим питанням звертайтесь в УДО (“Управління держохорони”). Вони самі вирішують, де і коли йому їздити”.

Нагадаємо, що до цього джерела повідомляли, що на шляху проходження кортежу президента Віктора Януковича можуть закласти вибухівку, проводилася операція з викриття ймовірних терористів. А два тижні тому відбулася розширена нарада у голови УДОУ, де йшлося про повне очищення траси, по якій рухається президентський кортеж, від абсолютно всіх автомобілів.

tsn.ua