З початку року на Закарпатті вантажні перевезення зросли майже на 20 відсотків

У четвер, 1 липня, розширену нараду з розвитку автомобільної галузі провів в Ужгороді заступник міністра транспорту та зв’язку Олексій Баранов. Участь у нараді взяли голова державної адміністрації автомобільного транспорту Сергій Доброход, начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Віктор Лукеча, перевізники області.
– Ми приїхали до вас почути про проблеми, адже необхідно зробити рішучі і дієві кроки, щоби не втратити галузь, – з такими словами звернувся до присутніх на нараді заступник міністра транспорту та зв’язку Олексій Баранов.

Посадовець повідомив, що міністерством два тижні тому було схвалено та затверджено заходи з вдосконалення діяльності автомобільного транспорту. В документі йдеться про модернізацію ринку внутрішніх та міжнародних перевезень, маршрутної мережі, реформування системи управління галузі автомобільного транспорту, комплексні заходи з ліквідації «нелегальних» перевезень,

– Ми повинні виробити прозорі правила гри, які б модернізували галузь. Акцент має ставитися на безпеці перевезень. Людське життя – понад усе, – констатував заступник міністра.

Нині на одного перевізника в країні зареєстровано лише чотири автобуси, тому процес укрупнення автотранспортних підприємств – явище   неминуче. Саме базові підприємства дозволять зробити послуги з автоперевезення якіснішими і доступнішими, вважає Олексій Баранов. Серед нововведень – запровадження з жовтня реєстру пільговиків. Також в міністерстві пропонують провести монетаризацію пільг, адже нині чи не кожен четвертий-п’ятий пасажир в країні користується пільгами на транспорті. Ще одна новація міністерства – передача прав на видачу ліцензій таксистам, місцевим органам влади.

Про ситуацію на обласному ринку автоперевезень доповідав начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Віктор Лукеча. Загалом, на Закарпатті у 2009 році було перевезено понад 65 мільйонів пасажирів, що на 13 відсотків менше, у порівнянні з 2008-им роком. Цьогоріч теж фіксується спад – на рівні 18 відсотків. Існують також проблеми із оновленням автотранспортного парку, адже минулоріч придбано нових автобусів удесятеро менші, ніж у 2008-ому році. Втім, галузь потрохи оговтується від кризи, – вважає Віктор Лукеча. Так, з початку року спостерігається ріст вантажних перевезень, майже на 20 відсотків.

Самі ж перевізники озвучили власні проблеми. Це в першу чергу відшкодування за пільговий проїзд пасажирів. Так, станом на 1 травня держава їм боргує майже 2,5 мільйона гривень. Також є необхідність оптимізації маршрутної мережі в області. Перевізники пропонували переглянути процедуру встановлення тарифів на перевезення.

Представники міністерства, в свою чергу, пообіцяли врахувати зауваження перевізників в процесі реформування галузі.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА