Закарпатський УБОЗ зібрав 70 томів кримінальної справи щодо кредитної спілки, очільники якої розікрали кілька мільйноів гривень

З лютого цього року в управлінні боротьби з організованою злочинністю ГУМВС функціонує власне слідство. Його створення викликане значним навантаженням на правоохоронців цього підрозділу. Адже відомо, що “убозівці” не займаються дріб’язком, а розкривають серйозні справи.
Згадати хоча б шахрайство в особливо великих розмірах, котре в минулі роки сталося в м. Мукачеві. Нагадаємо, місцевий житель Олександр в електронній мережі Інтернет на форумі міжнародної валютної біржі де створив начебто Академічний інвестиційний фонд (в подальшому АІФ), без будь-якої реєстрації в органах державної реєстрації України. Основною метою діяльності цього фонду нібито було здійснення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі через мережу Інтернет на міжнародній валютній біржі із залученням коштів користувачів. Залучивши інвесторів, віртуальний горе-бізнесмен став класично їх “кидати” на гроші. Словом, внаслідок таких махінацій постраждало чимало громадян. Інтернет-шахрайством зацікавилися працівники УБОЗу. Знайшлися й потерпілі, котрих Олександр ошукав. За цим фактом порушили кримінальну справу. Наразі її розстежують слідчі УБОЗу. До речі, нашим слідчим телефонував начальник слідчого управління з Москви й цікавився, як у нас розслідують такі незвичні справи. Нещодавно слідчим довелося вести кримінальну справу щодо ромського ватажка з Мукачівщини, котрий зі своїми спільниками скоїв вимагання та дві крадіжки. Невдовзі барон і його компанія повинні постати перед Фемідою. Усі справи досить об’ємні. За словами заступника начальника УБОЗу начальника слідчого управління Сергія Росохи, тільки в одній справі можуть бути 60 томів. Обвинувальний висновок щодо спритників (котрі, створивши кредитну спілку, виманили у багатьох людей кілька мільйонів гривень), сягає тисячі аркушів. У цій справі зібрано 70 томів.

Загалом за чотири місяці слідчі розстежили вже 11 кримінальних справ щодо 27 осіб. Усі — за особливо тяжкими злочинами. Крім цього, в провадженні є ще кілька кримінальних справ, котрі в області викликали чималий резонанс.

Як розповів Сергій Росоха, нині тут працює сім слідчих. Кращі з них — Павло Муравець, Ігор Скрекля, Олександр Гетик, Ярослав Фатула.

З нагоди професійного свята сердечно вітаємо усіх працівників слідчих відділень і бажаємо їм успіхів у роботі, усіляких гараздів.

Іван ЛАДЖУН, ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області