Закарпаття: Аеропорт “Ужгород” має ліцензію тільки на 3 місяці роботи

У середу, 14 липня, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида відвідав Міжнародний аеропорт «Ужгород». У ході робочої зустрічі було обговорено проблеми та перспективи підприємства.
Ліцензію на роботу ужгородському аеропорту подовжили тільки на 3 місяці. Комісія Державного департаменту авіаційного транспорту, яка нещодавно перевіряла стан летовища, знайшла кілька недоліків. Серед них: недостатня підготовка технічного персоналу і старий інтроскоп (пристрій для огляду багажу). Окремо перевіряється законність забудови прилеглої до аеропорту території. За словами директора аеропорту Олега Чеборака, першу проблему вже вирішено – проведено навчання працівників. Усунення другої для підприємства непосильне – новий інтроскоп коштує близько 900 тисяч гривень:

– За 6 місяців 2010 року аеропорт заробив 1,7 млн. грн.  Цих коштів ледь вистачає на обслуговування підприємства та зарплати працівникам. Завантаженість у нас дуже низька. Вартість квитка до Києва (в день вильоту – прим.) складає 1670 гривень. Здешевити ціни нам поки не дозволяє дороге пальне, – розповів директор Міжнародного аеропорту “Ужгород” Олег Чеборак.

Сьогодні аеропорт обслуговує лише один постійний рейс – до Києва. Хоча пропускна спроможність летовища набагато більша:  параметри злітної смуги (її довжина становить близько 2,1 км) дозволяють приймати навіть потужні Boeing 737 чи Airbus A320. Пришвидшить розвиток підприємства і цілодобовий режим роботи. Для цього, зокрема, треба знайти близько 600 тисяч гривень на глісадну підсвітку. Аеропорт потрібен Закарпаттю і з огляду на географічне розташування та особливості регіону:

– В області обов”язково має чергувати вертолітний загін. Він складатиметься з 3 вертольотів, які працюватимуть у режими надзвичайних ситуацій. Це стосується і безпеки в горах, і ліквідації паводків, і санавіації. Один вертоліт буде пристосовано саме для порятунку травмованих. Сьогодні вже є один вертоліт, наступного тижня будуть ще два – і починаємо працювати. Досвідчені пілоти літатимуть на МІ-2. Це – легкі компактні вертольоти, які здійснюють посадку практично будь-де, – зауважив Олександр Ледида.

До того ж, базування в Ужгороді вертольотів забезпечить аеропорту додаткові кошти з обласного та державного бюджетів.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА