Закарпаття: Перевірка не підтвердила отруєння у санаторії “Теплиця” 35-ти відпочивальників

Виходить, що інформацією про отруєння 35 відпочиваючих у санаторії “Теплиця” Виноградівського району та звинувачення головного санепідемолога краю у приховуванні, комусь хотілося підставити керівництво облСЕС…
За результатами перевірки Виноградівської районної санепідстанції протягом липня 2010 року термінових повідомлень про гострі кишкові захворювання від керівництва ТзОВ «Багатопрофільний санаторій «Теплиця»», а також із Виноградівської районної лікарні до Виноградівської районної   та обласної санепідстанцій не надходило, повідомили в Закарпатській обласній санепідстанції.

За результатами державного санепіднагляду протягом 2010 року на виконання спільного наказу обласної санепідстанції та головного управління ветеринарної медицини в Закарпатській області   від 03.06.2010 року №03-0/06 Виноградівською райсанепідстанцією спільно з ветеринарною службою 14.06.2010 року проведено перевірку дотримання санітарного та ветеринарного законодавства на харчоблоці та в продовольчому складі ТзОВ «Багатопрофільний санаторій «Теплиця»». За результатами перевірки директору закладу підготовлені пропозиції. 06.07.2010 року здійснено перевірку виконання вищезазначених пропозицій, за результатами якої   директора санаторію та дієтсестру харчоблоку за невиконання пропозицій в повному обсязі притягнуто до відповідальності (штрафні санкції). Директору санаторію повторно надані пропозиції. 15.07.2010 року здійснена наступна перевірка виконання повторно наданих пропозицій. В зв’язку з невиконанням вищевказаних пропозицій складено протоколи та притягнуто до відповідальності директора   ТзОВ «Багатопрофільний санаторій «Теплиця»» та старшого кухаря. Всі обстеження проводилися з використанням лабораторних методів досліджень. За результатами лабораторних досліджень патогенних мікроорганізмів, стафілококу в харчових продуктах   не виявлено. При обстеженні персоналу харчоблоку збудників гострих кишкових інфекцій також не виявлено.   Двох   працівників харчоблоку відсторонено від роботи для проведення санації в зв’язку з виділенням з   носоглоткових змивів   стафілококу.

Спеціалістами облсанепідстанції в ході планової перевірки оздоровчих закладів Виноградівського району, при вивченні медичної документації ТзОВ «Багатопрофільний санаторій «Теплиця»» встановлено, що випадків захворювань на гострі кишкові інфекції серед відпочиваючих не зареєстровано. Зафіксовані періодичні звернення відпочиваючих з приводу загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Діагнози гострих кишкових інфекцій лікарями   ТзОВ «Багатопрофільний санаторій «Теплиця»» не виставлялися, госпіталізація в ізолятор не проводилась. З метою виключення   гострої кишкової інфекційної патології спеціалістами райсанепідстанції проводились обстеження відпочиваючих, що зверталися до лікарів. За результатами досліджень збудників кишкових інфекцій не виявлено. В ході перевірки також встановлено, що відпочиваючими не дотримується режим дієтичного харчування, в зв’язку з   організацією його по принципу самообслуговування.

Головному лікарю Виноградівської райсанепідстанції запропоновано забезпечити контроль   виконання керівництвом санаторію наданих пропозицій та вимог санітарно-гігієнічних і протиепідемічних правил.