В Ужгороді до списку про звільнення від сплати за соцдопомогу внесено 23-є городян

В Ужгороді звільнено від оплати за соціальне забезпечення 23 літніх людей-інвалідів, котрих їхні ж «чада» залишили напризволяще. У четвер на засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради було прийняте важливе рішення для людей похилого віку, які залишилися без опіки дітей.

Зокрема виконком вирішив звільнити від оплати за соціальне обслуговування літніх громадян, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

Виконуватиме це рішення Ужгородський територіальний центр соціального обслуговування, а контролюватиме його виконання заступник міського голови Федір Апшай. Загалом до списку про звільнення від сплати за соцдопомогу внесено 23-є ужгородців, які проживають у різних мікрорайонах міста.

На своє нещастя, маючи вже похилий вік, ці люди не можуть достукатися до сердець своїх дітей. Передивляючись ін про пільговиків та їх «чад», важко не помітити, що майже кожна літня людина — інвалід. Зате їхні «вдячні дітки» проживають, в основному, за кордоном. Географія їх перебування дуже широка: Німеччина, Італія, Словаччина, Угорщина, Росія, столиця України тощо.

Проте, за інформацією міського територіального центру соціального обслуговування, на батьків ані часу ані грошей ці люди знайти не можуть або не хочуть.

До речі, за такі речі в Україні передбачена кримінальна відповідальність. Про це під час виконкому заявив прокурор Ужгорода Іван Штефанюк. Він також підтримав пропозицію міського голови Сергія Ратушняка про те, аби знайти контакти дітей-недбальців і через посольства окремих країн притягнути їх до відповідальності за бездіяльність щодо своїх батьків.

Отож, схоже, в Україні чи не вперше реанімують окремий пункт Кримінального кодексу щодо недбальства стосовно батьків. Хочеться вірити, що ці заходи трохи освіжать почуття родинного обов’язку у невдячних дітей…

Павло БІЛЕЦЬКИЙ, Сlipnews.info