Закарпаття: На Виноградівській митниці вилучили котлів для опалення на суму майже 36 тис. грн.

У неділю, 29 серпня, працівниками митного поста „Астей” Виноградівської митниці, під час митного контролю вантажного автомобіля марки “Mercedes-benz Sprinter”, було виявлено не вказані у митній декларації та не заявлені в усній формі до проведення митного огляду дванадцять нових настінних газових котлів для центрального опалення марки „ARISTON”.
Вищевказаним автомобілем керував громадянин України К., який перевозив із Угорщини в Україну власний вантаж „радіатори сталеві нові для центрального опалення”. Після проходження паспортного контролю власником товару було надано до митного оформлення вантажну митну декларацію на товар. Інформації щодо газових котлів, в цій декларації, не було. Виявлені дванадцять настінних газових котлів знаходилися у передній частині вантажного відділення фургону серед вантажу. Провівши зважування котлів, загальна вага дванадцяти газових котлів складає 384 кг. Загальна вартість цих котлів складає 35978,40 грн.

Згідно пояснення громадянина України К., виявлені в нього не вказані в митній декларації котли він перевозив для себе.

Таким чином, громадянин К. перемістив через митний кордон України вищевказані дванадцять настінних газових котлів шляхом недекларування, тобто незаявлення за встановленою формою точних відомостей про товари.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 340 Митного кодексу України. Незазначені в митній декларації газові котли вилучені до рішення суду.

Прес-служба Виноградівської митниці