Закарпаття: Кризовий центр матерів з дітьми ім. Пресвятої Діви Марії відкрився у селищі Середнє

Три роки тому в селищі відкрили дитячий будинок сімейного типу, яким опікується Йосип Посипанко зі Сторожниці. Зараз тут виховується 9 підлітків. А в неділю в Середньому урочисто передали ще один благодійний заклад – кризовий центр матерів з дітьми ім. Пресвятої Діви Марії. Ініціатором його створення виступила Спільнота приятелів дітей з дитбудинків «Посмішка, як дарунок» зі Словаччини, активісти якої сприяли й відкриттю «домівки» пана Посипанка.
Нинішнє урочисте посвячення «Кризового» проводилось в рамках традиційного свята «Словенска веселіца», яке теж в неділю відбувалось у Середньому (репортаж із фестивалю читайте на 1-ій сторінці). Помолитись за подальші щасливі долі майбутніх мешканців будинку матері з дітьми та окропити його свяченою водою приїхав особисто єпископ-ординарій Мукачівської римсько-католицької єпархії Владика Антал Майнек. Допомагали йому в цьому місцевий священик о. Андрій та колега із Глибокого о. Йозеф. Були присутні й сестри жіночого монастиря Згромадження Ісуса, котрі допомагатимуть працівникам закладу. В урочистості взяли також участь Генеральний консул Словаччини в м. Ужгороді Маріан Сладечек, голова РДА Степан Бордаш, мер Середнього Емерих Крицкій, представник Спільноти «Посмішка, як дарунок» Радослав Драб, проректор Кошицького університету медицини та соціальних працівників ім. св. Єлизавети Йозеф Міклошко, інші почесні гості. До речі, пан професор розповів кореспонденту «Вістей», що їх навчальний заклад в перспективі планує відкрити свою філію в Ужгороді. Про це вже ведуться перемовини на рівні центральної влади.

«Кризовим будинком» в Середньому опікуватиметься Наталія Павловська, їй допомагатиме односельчанка Марія Макай. Заклад розрахований на чотири неповні сім’ї матерів з дітьми. Тут матимуть змогу знайти притулок або ж вагітні чи жінки з дітьми, які зазнають утисків у родині або взагалі не мають де проживати.

До речі, подібний заклад успішно діє в Кошицях, правда він набагато більший, загалом на 85 місць. Наталія Павловська побувала там, щоб запозичити певні навики ведення подібного «господарства». Сподіваємось, що з Божою милістю і в Середньому «Кризовий центр» принесе свою користь.

Микола ГОРВАТ, “Вісті Ужгородщини”