Закарпаття: Журналісти дізналися всю правду про Ратушняка, депутатів, ведмедів та їжаків…
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Олександра Доктора, генерального директора ВАТ « ГТК „Інтурист-Закарпаття» (депутата Ужгородської міської ради попереднього скликання) та Ігоря Барана, депутата Ужгородської міської ради.
Йшлося про майбутні місцеві вибори та ситуацію, що склалася у міській раді. Ігор Баран проаналізував рішення останньої сесії міської ради. Зокрема, депутат розкритикував рішення мера міста С. Ратушняка на останній сесії, яким мер попросив покинути зал журналістів.
«Рішення про закрите засідання сесії повинні приймати депутати, а не міський голова одноосібно», — сказав І. Баран.
Він також висловив незгоду із рішенням депутатів про заборону продажу сім-карток без паспорту. «Така норма діє у деяких країнах світу, але вона суттєво обмежує права громадян, тому не можна приймати таке рішення з голосу, навіть без проекту, якого депутатам надано не було», — вважає депутат.
Доповідачі розповіли також про ситуацію із небажанням міської ради задовольнити заяву депутата Юрія Фогела про звільнення, яку він подав ще 10 місяців тому (вже 3 роки депутат не ходив на засідання ради). Олександр Доктор прокоментував: «Я наступний у списку після Юрія Фогела. Тому чітко простежується небажання і навіть боязнь Ратушняка допустити мене до складу депутатського корпусу. Юрій Фогел є моїм близьким другом, знаю його глибоке переконання, що брати участь у розбазарюванні майна є гріхом, тому він не хоче більше працювати у раді.
Я не рвуся у депутати, бо у цьому корпусі робити взагалі нема що. Усім відомо, що депутатська більшість (близько 30 голосів) — підконтрольна меру. Більше того, дивує ситуація, коли навіть ті депутати, які не ходять на сесійні засідання, «голосують». Наприклад, картка Ю. Фогела у нього, проте у всіх звітах фігурував його голос».
Олександр Доктор порушив проблему нерішучості тих, хто незадоволений станом справ у місті, але нічого не робить для його покращення. Доповідач порівняв таких мешканців із їжачками, які «насуплюються, настовбурчують колючки», але не діють, тобто люди не йдуть у владу, щоб міняти ситуацію. «Моя принципова позиція – те, що відбувається у місті, потрібно припинити. Цим зумовлений і мій вибір політичної сили, з якою я зараз співпрацюю. Оскільки єдиний опонент чинної міської влади, який має можливість і непідкупний ресурс — це «Єдиний центр». Усім відоме протистояння Балога-Ратушняк, Віктор Балога — це єдина людина, яка принципово не здасться Сергію Ратушняку. А Єдиний центр — політична сила, яка хоче щось міняти у місті і йти до кінця.
Тому я вирішив прийняти запрошення від Єдиного центру і балотуватися від нього». Щодо участі у виборах міського голови, О. Доктор прокоментував: «Поки мій майновий стан не буде дозволяти повністю за власні кошти проводити передвиборчу кампанію, я не буду балотуватися. Бо не хочу бути залежним. Якщо візьму гроші на кампанію, то ставши мером буду повинен повертати їх комусь».
За підрахунками О. Доктора, на виборчу кампанію для балотування на посаду мера в Ужгороді потрібно близько 500 тисяч доларів. Це, за його словами, «елементарний бюджет виборчої кампанії, якщо кандидат у мери хочете зайняти місце у трійці». До озвученої суми входить оплата праці членів комісій, медіа-реклама, робота виборчого штабу, агітаторів, роздача агіт-продукції, контроль за процесом виборів. «Деякі із імовірних кандидатів вже витратили більше, ніж ця сума», — вважає О. Доктор.
Щодо скульптур ведмедів, які з’явилися нещодавно в Ужгороді, О. Доктор розповів історію їх виникнення: «Ще 4 роки тому «Інтурист Закарпаття» замовив ескізи скульптури ведмедя у скульптора М.Колодка. Одним із поданих варіантів був саме той, який зараз встановили у місті».