Закарпатець Олександр Тимків експонує совї картини у львівському “Куточку Раю на Землі”

Виставку картин «Куточок Раю на Землі» відкрили у Музеї народної архітектури і побуту («Шевченківський гай») у Львові 28 вересня. Це роботи 35 учасників живописного десятиденного пленеру, який у травні проходив у ботанічному саду НАН України імені М. М. Гришка та у Карпатах (с. Майдан Львівської області).

Цей захід об’єднав митців різного віку із Криму, Закарпаття, Харкова, Львова, Одеси, Івано-Франківська, Києва. Частину робіт, виготовлених під час пленеру, вже виставляли у Києві та Черкасах. Ознайомитись із нею у Львові можна буде до 11 жовтня.

Джерелом натхнення для художників була природа: на представлених роботах зображені квіткові барви, карпатська архітектура, гірські пейзажі.

“Я брав участь у пленері в Києві. Натхненне середовище. Там поряд Видубицький монастир, церква. Згори добре видно Києво-Печерську Лавру, відкривається вид на Дніпро. Гарне місце для праці”, – поділився враженнями учасник заходу, художник Олександр Тимків, дві роботи якого представлені на цій виставці.

За словами одного із організаторів пленеру, художника Любомира Мартинюка, основна ідея цього заходу – запалити віру в те, що ти народжений на цій землі за призначенням. “Я думаю, що митець, який дійсно мав би творити, але не творить, а починає робити так, щоб вижити на цій землі, то це, напевне, найбільше рабство, яке людина вибирає собі сама”, – наголошує художник.

Живописець назвав особливістю цього пленеру те, що організатори дали художникам фарби, підрамники, безкоштовно забезпечили місцем проживання. Знайшлись люди, які захотіли допомогти. Тому, як зазначила співорганізатор Стефанія Данків, вони планують шукати нові “райські” куточки, куди запрошуватимуть найбільш талановитих молодих митців, які не мають можливості себе реалізувати.

Як розповіла завідувач наукового-освітнім відділом Музею народної архітектури та побуту у Львові Тамара Дуда, це перша виставка у їхньому майже 40-річному музею, яка зібрала таку велику кількість митців.

Львівський портал