Кубок Закарпаття з Шотокан карате: Переможці та переможені

У спортивному залі ЗОШ №1 Мукачева зібрались кращі каратисти виду з Шотокан карате-до. Майже 70 спортсменів мукачівського клубу «Сінай», виноградівського – «Бусідо», іршавського – «Атлант» і довжанського «Тхеан» змагались в 3 видах програми – спортивне куміте або легкий бій (WКF), традиційне куміте або шобу іппон (JKS) і розділ ката.

Представник мукачівського клубу «Сінай» Ян Кріштовка так захопився боротьбою в традиційному куміте, що ледь не травмував свого суперника з Іршави:

– Я окрім цих змагань брав участь у турнірах у Харкові і Донецьку. У мене були випадки, коли я лупцював суперників, однак програвав через дискваліфікацію. А щоб хтось мене перебив і виграв – такого не пам’ятаю. Був випадок в спортивному куміте, коли я так захопився, що вибив суперника за межі татамі. Я сьогодні настроювався прийти і забрати медаль. Я виступав в трьох видах – спортивному і традиційному куміте і розділі ката. В першому я програв одне очко – 10:11, а в традиційному легко переміг.

Представниця виноградівського клубу «Бусідо» вихованка тренера Євгена Гайдая Марія Китаєва вже й не пам’ятає в який раз бере участь в цьому турнірі, тому хотіла б бачити більш сильних опонентів на татамі:

– Займаюсь – 10 років і брала участь в різних змаганнях у Львові, на чемпіонатах України, де займала перші – другі місця. Готуюсь під час занять фізично і психологічно. Перед змаганнями більше уваги приділяю куміте. Відточуємо техніку виконання прийомів карате. При цьому особливу роль відіграють не тільки фізична сила, а й розумові здібності. Хлопцям подобається, що я займаюсь цим видом спорту, однак вони остерігаються, обмежують себе і поводяться неприродно. Сьогоднішні змагання проходили для мене непогано – я здобула золото в традиційному куміте і ката. Хотілося б, щоб була більша кількість учасників. Особливо це стосується змагань серед дівчат.

Представник мукачівського клубу «Сінай», вихованець майстра спорту України з шотокан карате тренера Романа Маслигана, Андрій Дзямко нещодавно повернувся з чемпіонату України, де кількість учасників була в 6 разів більша і міг порівняти його з цим турніром:
– На чемпіонаті України я брав участь у двох видах – командне куміте (три проти трьох спортсменів) і особисте куміте. В командному виді я був першим, а в особистому – третім. Бої тривали як і тут 1 хвилину 30 секунд. На цих змаганнях я здобув одно перше місце в традиційному куміте і два другі місця в ката і спортивному куміте.

Мукачівці – володарі перших місць в особистих змаганнях хлопців:

1. Спортивне куміте: Михайло Балота – категорія 6 років; Роберт Якубовський – 7 років менше 25 кілограм (далі «- 25 кг.») ; Олександр Бурчук – 7 р. (+ 25 кг.); Денис Буштин – 8 р. (- 30 кг.); Сергій Забишній – 8 р. (+ 30 кг.); Сергій Єгоров – 10 – 11 р. (- 33 кг.); Стас Лазорик – 10 – 11 р. (- 38 кг.);

2. Традиційне куміте: Сергій Забишній – 8 р.; Владислав Бауман – 10 р.; Гліб Ільїн – 11 р.; Андрій Дзямко – 12 – 13 р.; Ян Кріштовка – 14 р.; Михайло Дзямко – 18 р. і більше;

3. Розділ ката – Олександр Бурчук – 6 – 7 р.; Мартін Матл – 8 – 9 р.; Стас Лазорик – 10 – 11 р.; Дмитро Мушинський – 12 – 13 р.;

Мукачівці – володарі золота серед дівчат:

1. Спортивне куміте – Фабрицій Софія – 6 – 7 р.; Меліта Балота – 8 р.; Юлія Єгорова – 13 – 14 р.;
Командна першість: 1) «Сінай»; 2) «Бусідо»; 3) «Тхеан»; 4) «Атлант».

Загалом в різних категоріях розіграли 33 комплекти нагород.

Євген Свищо, Мукачево.net