Закарпаття: Гора Пікуй (1405 м) підкорилася журналістам гірського краю (ФОТО)

Останні дні осені група журналістів вирішила підкорити гору Пікуй (1405 м), що на Воловеччині, та вивчити пропозиції закарпатських туристичних об’єктів. Зокрема однойменного туристичного комплексу «Пікуй» у селі Біласовиця, першому закарпатському селі після одного з перевалів Львівщини.

Погода мандрівникам сприяла. Орієнтуватися було не складно — маршрут на гору Пікуй промаркований. У цих краях майже щодня можна зустріти туристів з різних областей України—це територія активного зимового та літнього відпочинку.  З вершини гори відкриваються чудові краєвиди. Можна побачити гору Тростян, Високий Верх, Великий Верх та Стій. Великим платом здіймається гора Полонина Рівна і майже поруч  Гостра Гора.
Біля підніжжя гори розташувалося село Біласовиця, відоме архітектурними пам’ятками. Тут збереглася дерев’яна церква св. Миколи Чудотворця, 1890 р. та дзвіниця, побудована у 20-ті роки минулого століття. У Біласовиці часто проводять свої пленери художники.


У селі розташований також туристичний комплекс «Пікуй». Комплекс набув популярності ще з часів СРСР. Спортивні змагання, туристичні походи, зльоти, конкурси бардівської пісні, піонерські табори, психологічні тренінги, пленери – все це проводилося саме на цій турбазі. «З розпадом Радянського Союзу похитнулося і «здоров’я» бази,– розповідає її нинішній директор Євген Бобров.– Простіше зламати старе і побудувати нове. Але набагато складніше відновити колишню славу відомого комплексу «Пікуй», реанімувати його, вдихнути в нього нове життя. Ми взялися за це, провели реконструкцію корпусу, постійно є тепло, гаряча вода».
Євген Бобров розповідає, що турбаза входить у систему  «Закарпаттурист». У літній оздоровчий період тут приймають численні групи дітей з різних областей. Часто приїжджають туристичні групи, адже навколо – одні з найкращих туристичних шляхів Закарпаття.

«Багато відпочивальників маємо із східних областей України—Донецька, Луганська,  Харкова. Із задоволенням до нас їдуть з Івано-Франківська, Львова,– розповідає директор туристичного комплексу. – Організовуємо нашим гостям екскурсії на будь який смак, возимо по видатних місцях краю, зокрема до водоспаду Шипіт, в Долину нарцисів, сплавляємо гірськими річками, організовуємо  кінні прогулянки по горах тощо. Але перше, що робимо, ознайомлюємо туристів із околицями Біласовиці. Готуємо до сходження на гору Пікуй. При чому діти долають гору ще швидше, ніж дорослі, за 2,5 години». Взимку на турбазі теж занять вистачає. За 20 км від Біласовиці розташовані гірськолижні витяги Львівщини, за 30 км — витяги закарпатського села Подобовець. На турбазі планують зробити власний витяг, а  поки возять туристів до облаштованих трас.
Турбаза має також свої історичні пам’ятки. На її території за Австро-Угорщини діяла митниця. Згодом  у її приміщеннях працював один з блоків турбази. Тепер будівля потребує капітального ремонту. Керівництво «Пікуя» каже, що реконструкція у планах.

Ужгородський прес-клуб