Закарпаття: Через водну стихію без електрики та газу сидять мешканці трьох десятків населених пунктів регіону

Станом на 06:00 10-го грудня на території 29 населених пунктів Свалявського, Виноградівського, Воловецького, Міжгірського, Хустського, Перечинського, Тячівського, Іршавського, Рахівського та Мукачівського районів Закарпатської області.

Підтоплено 1133 дворогосподарства, 214 підвалів житлових будинків у восьми населених пунктах Іршавського, Свалявського та Міжгірського районів, 404 криниці, 121 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено близько 305 м.п. берегоукріплень та 6 тис. 200 м.п. автодоріг, 4 залізобетонних та 9 дерев’яних мостів.

Зафіксовано 5 селевих потоків, відключено від електропостачання 10 населених пунктів повністю та 10 частково, призупинено роботу Хустського та Міжгірського водозаборів (Міжгірським ВУМКГ в смт Міжгір’я та приватним підприємством «Барзул» в м. Хуст організовано підвіз питної води для населення).

Поблизу с. Біловарці Тячівського району через просідання ґрунту пошкоджено газопровід середнього тиску (діаметр труби 300 мм), внаслідок чого без газопостачання залишились три населені пункти (с.Грушово, с.Терново, та с.Біловарці), через відсутність електропостачання не працює 8 АТС.

Працює обласна та районні комісії ТЕБ та НС, силами служб життєзабезпечення здійснюється ліквідація наслідків надзвичайної ситуації, забезпечення проїзду по автошляхах області, відновлення автошляхів, берегоукріплень, мостів та електропостачання.

Усього до ліквідації наслідків несприятливих погодних умов залучено 1129 чол. та 235 одиниць техніки від служб життєзабезпечення (у тому числі від МНС – 85 чол. особового складу та 23 одиниці техніки). На місцях працюють оперативні групи ГУ МНС в Закарпатській області.

Здійснено відселення 202 мешканців з будинків, які потрапляють в зону підтоплень.

Для дій у ймовірних зонах можливого підтоплення проведені розрахунки та приведені у готовність сили і засоби МНС. Ситуація контрольована. Населення районів області постійно інформується про ситуацію, що склалася і заходи, що вживаються владою для нормалізації обстановки.

Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області