Закарпаття: З яким настроєм зустрічатимуть Новий рік жителі Перечинщини?
Річну прес-конференцію провели для представників ЗМІ району заступник голови райдержадміністрації Ольга Шніцер, начальник управління економіки Петро Доброцький та начальник фінансового управління Любов Керецман. Йшла конкретна розмова про найважливіші проблеми життя Перечинщини, називалися попередні підсумки в економіці і соціальному розвитку.
– З яким настроєм зустрічатимуть Новий рік жителі Перечинщини?
О. Кравчук:
– Нинішній рік був непростим у багатьох відношеннях, але діяльність райдержадміністрації була акцентована на реалізацію цілого спектру нових завдань щодо сталого економічного зростання, поліпшення рівня життя населення, зміцнення соцзахисту людей в умовах світової фінансово-економічної кризи, котра негативно позначилася і на окремих показниках економічного і соціального розвитку району. Завдання не знизити, а навіть наростити обсяги реалізації промислової продукції у порівнянні з відповідним періодом 2009 року вдалося досягти. На початок грудня цей обсяг склав 321990,5 тис.грн. ( 141,9% до торішнього показника).
Найбільший темп росту реалізації промислової продукції у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року забезпечили підприємства ВАТ “Перечинський лісохімкомбінат”, ТОВ “САМВЕР” та ПП “Метаніка”, де ведеться серйозна робота по вдосконаленню виробництва, запровадження передових технологій. Їх велика доля в тому, що маємо кращий, аніж торік, фінансовий результат підприємств основного кола звітності: на 1 грудня 2010 року він склав 19425,4 тис.грн. проти 16142,6 тис.грн. торік. Прямі іноземні інвестиції за 11 місяців досягли 8100 тис.дол. США (торік 7664,7 тис.$). Надходження власних коштів до пенсійного фонду за одинадцять місяців ц.р. становили 38781,4 тис.грн. (126,8% до рівня відповідного періоду минулого року).
Маємо і ряд інших досягнень, адже райдержадміністрація разом з районною радою прагнуть сприяти соціальному та економічному розвитку Перечинщини, вести відкритий діалог з керівниками підприємств, організацій та установ на колегіях, сесіях, оперативних нарадах і засіданнях. Бо саме у спільному пошуку додаткових резервів росту виробництва і збільшення фінансово-економічних показників можна віднайти правильну тактику і стратегію розвитку району. Завдяки багатьом зусиллям районного керівництва, допомоги облдержадміністрації вдалося з початку року багато нового і позитивного у розвитку освіти, медицини, культури, а також у туристично-рекреаційній галузі. Цей перелік позитивних напрацювань (реконструкція Новоселицької та Сімерківської ЗОШ І-ІІ ст., Т.-Бистрянського дитсадка, рай лікарні, будівництво котельні РБК та багато ін..) можна б продовжувати, та відзначу, що ми зосереджували свою увагу на не до кінця вирішених питаннях, існуючих проблемах.
Приміром, зроблено багато для поліпшення розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги. Рівень оплати за електроенергію за січень-листопад ц.р. склав 98,6%, в т.ч. безпосередньо населення – 101,9%, установи обласного і місцевого бюджету – стовідсотково, установи держбюджету – 99,6%, по КП «Комунальник» – 71,1%. Борг на початок грудня нинішнього року з врахуванням заборгованості за минулі роки склав 1229,6 тис.грн. (поточний – 210,5 тис.грн.). Найбільша сума боргу припадає на населення – 836,4 тис.грн. (за минулі роки). РЕМ робить все необхідне, аби виправити становище. З окремими боржниками укладаються договори на реструктуризацію боргів, проводиться відключення від лінії електропередач (164 абоненти), подаються матеріали в суд (5 справ на суму 1,6 тис.грн.).
Борг за спожитий газ за 11 місяців досяг 662,6 тис.грн., а з врахуванням минулих років – 1849,3 тис.грн. Тут особливо тривожить неоплата населенням: у Перечині боргують за газ 450,2 тис.грн., у Зарічові – 68,4, у Сімері – 41,6 тис.грн., у Дубриничах – 41,1 тис.грн., у Ворочові – 4,5 тис.грн. Такі цифри тривожать, адже люди не хочуть зрозуміти, що за використані енергоносії, як і за товар, треба розраховуватися, причому вчасно і в повному обсязі, бо в протилежному випадку за борги страждають невинні люди, організації, загалом країна. Напевно, і ЗМІ повинні більше показувати особливо злісних боржників частіше. Думаю, тут реально виправити становище і досягти кращих показників.
– Як виправити це становище?
П. Доброцький:
– Додам до слів Ольги Іванівни, що борги стримують розвиток економіки, енергетики, отож нам спільно варто повести рішучішу роз’яснювальну роботу. Адже борги маємо також за водопостачання, водовідведення та квартплату. Хоч, скажімо, за січень-листопад ц.р. по КП «Комунальник» за водопостачання оплачено на 101,1% (населення 105%), але борг з урахуванням минулих років склав 86,6 тис.грн. Найбільша сума за населенням – 54 тис.грн. (62,3%). За 11 місяців 2010 року по квартплаті надійшло 174,3 тис.грн., що складає 108,1%. Але знову ж таки непокоїть борги минулих років від населення (150,1 тис.грн.). «Комунальник прагне виправити становище, тільки цього року надіслано 519 претензійних листів мешканцям квартир на суму 159 тис.грн., подано до суду на стягнення боргів 7 справ на суму 5786 грн., складено одну угоду на погашення заборгованості на суму 1234 грн. Часто розглядаємо важливе питання з керівниками боргуючих організацій, тут намітилися позитивні тенденції.
Л. Керецман:
– Непоганих результатів досягнуто у наповненні бюджету. До загального фонду місцевого бюджету (районний, міський та сільські) за 11 місяців надійшло 15493,4 тис.грн., що більше попереднього року на 16,9%. В абсолютному виразі це на 2244,8 тис.грн. більше запланованих показників на 2010 рік.
Дохідна частина місцевого бюджету складає 19 видів доходів. Левову частину тут складають надходження від податку з доходів фізичних осіб 12149 тис.грн. Порівняно з минулим роком тут відмічено ріст на 21,1% (2120,7 тис.грн.). Цей показник найкрасномовніше характеризує зростання заробітної плати працівників всіх галузей економіки нашого району.
П. Доброцький:
– Середньомісячна заробітна плата по району, до речі, зросла за 10 місяців нинішнього року до 1871 грн. (торік за такий період – 1497,63 грн.).
Л.Керецман:
– Ця тенденція, думаю, продовжиться, але продовжу розповідь про справи бюджетні. До спеціального фонду місцевого бюджету протягом нинішнього року вже залучено доходів в обсязі 2322,6 тис.грн., в т.ч. до бюджету розвитку 959 тис.грн. Крім цього за рахунок трансфертів залучено до бюджету розвитку в цілому по району по району 483,4 тис.грн. Варто зазначити, що протягом ц.р. місцеві бюджети виконують свої затверджені показники, що дає змогу своєчасно і в повному обсязі виплачувати зарплату працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету, розраховуються за спожиті енергоносії та інші захищені видатки.
Для недопущення будь-якої простроченої заборгованості з виплати зарплати працівникам бюджетних установ та за енергоносії, які споживаються бюджетними установами, та належного функціонування усіх галузей бюджетної сфери протягом 2010 за рахунок вільного залишку коштів на початок року спрямовано на видатки 2543,9 тис.грн.
Обговорено й інші актуальні проблеми Перечинщини. Прес-конференція засвідчила: влада докладає максимум зусиль для того, аби Перечинщина завершила 2010 рік з гарними показниками, виглядала на тлі інших районів області пристойно.