Ющенко: Влада зробила грубу помилку, скасувавши присвоєння звання героя Шухевичу і Бандері

Влада кинула виклик значній частині українського суспільства, скасувавши указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України на догоду Кремлю й Москві. “У цьому питанні правда й право на стороні українців. Адже це виклик усім українцям. Це загроза українській державності”, — озвучила позицію третього Президента України Віктора Ющенка його прес-секретар Ірина Ванникова.
На його думку, влада має зрозуміти, що “спроби переписати українську історію, принизивши українських героїв на догоду Кремлю й Москві замовленими рішеннями судів, налаштують людей проти цієї влади, адже для значної частини українців Бандера й Шухевич — національні герої”. Ющенко переконаний, що “влада робить досить грубу помилку, адже, маючи лише третину підтримки українців, вона мала б працювати на об’єднання суспільства, а не роз’єднання”.

“Через дії влади в опозиції до неї не тільки політики, але й підприємці, студенти, пенсіонери. Кожен крок цієї влади викликає громадський протест”, — додала Ванникова.

На думку Ющенка, рішення судів по Бандері й Шухевичу не мають жодних правових підстав. Як повідомила Ванникова, юристи “Нашої України” подали касаційні скарги на неправосудні рішення донецьких судів і Вищого адміністративного суду.

Українська правда