Павло Федака: Все, що зараз відбувається на Верецькому перевалі, є цілком закономірним

Ситуацію, що склалася навколо угорського монументу на Верецькому перевалі прокоментував голова Закарпатської обласної організації Української партії Павло Федака.

– Останні події на Верецькому перевалі засвідчили, що не варто зловживати традиційною толерантністю закарпатських українців. Від моменту встановлення пам’ятника “На честь переходу угорськими племенами через Карпати” всі розуміли його провокативність. Тож все, що зараз відбувається на Верецькому перевалі, є цілком закономірним.

Відкриття угорського пам’ятника  поруч з місцем загибелі карпатських січовиків є наругою над їхньою пам’яттю. Це провокація окремих політичних сил, спрямована на оману угорського народу.  Встановлення монумента на колишньому північно-східному кордоні Угорського королівства є нагадуванням українцям про  колоніальне минуле, що є для нас категорично неприйнятним. Один монумент руйнує всі тривалі добросусідські напрацювання. Що важливіше для угорської громади – нормальне співжиття з українцями на одній землі, чи демонстрація національної зарозумілості, своєї колишньої зверхності? Для переважної більшості угорців Закарпаття – однозначно перше. Але для жменьки місцевих політиканів – все ж таки друге.

Не можна толерантно ставитися до того, хто плює в твою історичну пам’ять. Вважаю, що для відновлення дружби між українцями і угорцями останні мають ініціювати демонтаж  монументу на Верецькому перевалі.

Треба, нарешті, зрозуміти, що добре для Угорщини – не завжди добре для України.

Закарпаття онлайн