Закарпаття: З 1 вересня окремі категорії освітян отримуватимуть 20-відсоткову надбавку до зарплати?

Питання щодо оплати праці освітян потрібно було вирішити вчасно і без конфліктів, а вчорашні протести учителів – це, перш за все, результат безвідповідальності профільного міністерства та місцевих адміністрацій. На цьому наголосив сьогодні Прем‘єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України.
«Вчорашнє пікетування Кабінету Міністрів України вчителями з вимогами, які насправді Уряд розглянув і задовольнив вже три місяці тому – це констатація безвідповідальності профільного Міністра і місцевих адміністрацій, які фінансують заклади освіти, – зазначив Микола Азаров. – Чому ви чекали протестів людей найблагороднішої професії, до яких ми повинні ставитися з особливою повагою і увагою? Чому не вирішували питання спокійно, як годиться, у звичайному режимі?»

Микола Азаров висловив невдоволення роботою Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, який «виявився нездатним вирішити це питання вчасно і без конфліктів». За таку бездіяльність профільний міністр отримав від Глави Уряду суворе попередження.

Прем‘єр-України зазначив, що сьогодні Уряд розгляне рішення про встановлення з 1 вересня поточного року 20%-ої надбавки деяким педагогічним працівникам, які її не отримували. Це стосується психологів, вихователів тощо дошкільних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють в системі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства культури, Міністерства соціальної політики. Загалом надбавку отримають біля 350 тисяч працівників закладів освіти. На забезпечення цього рішення Уряд внесе до Верховної Ради України зміни до витратної частини бюджету на суму майже 370 мільйонів гривень.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ