Передвеликодня «Мистецька толока» допоможе санаторію «Малятко»

У прес-центрі “Закарпаття” говорили про передвеликодню благодійну виставку-продаж «Мистецька толока», яку організовує ГО «Культурний простір». Про акцію розповіли одна із організаторів Оксана Гаврош та головний лікар санаторію «Малятко» Галина Мороз.

 Оксана Гаврош розповіла, що подібна мистецька виставка-продаж вже втретє проходить на Закарпатті і вперше – за підтримки “Культурного простору”. 22 закарпатські художники виставлять свої твори, а отримані кошти цьогорічна “Мистецька толока” передасть на реконструкцію лікувально-діагностичного корпусу обласного дитячого спеціалізованого санаторію “Малятко”. “Цього року, – розповіла Оксана Гаврош, – ми будемо представляти не тільки живопис Закарпаття, а й прикладне мистецтво”, оскільки одним із напрямків діяльності “Культурного простору” є поширення традицій та культури Закарпаття. Тож відвідувачі виставки-продажу, яка пройде в Ужгороді 15 квітня у клубі “Кантрі” (вул.Запорізька, 2а) зможуть подивитися та придбати окрім полотен художників ще й кераміку, писанки, виконані визнаними майстрами та учнями шкіл. Гостя розповіла, що на виставці будуть представлені скатертини трьох районів Закарпаття – Ужгородського, Берегівського та Мукачівського – середини 20 ст  Цінова гілка творів мистецтва становитиме від 2,5 тисяч до 20 гривень.

Окрім “Мистецької толоки” ГО “Культурний простір” планує проведення різноманітних культурологічних програм, “і це тільки сприятиме тому, що культура Закарпаття буде підвищуватися”.

На санаторій “Малятко”, як об’єкт для допомоги, вибір впав не випадково. В облздороввідділі організатори “Мистецької толоки” переглянули список медзакладів, які найбільше потребують фінансової допомоги і обрали з-поміж інших саме спеціалізований санаторій “Малятко”, оскільки попередній досвід співпраці з ним був дуже вдалим.

Галина Мороз розповіла, що сьогодні обласний дитячий спеціалізований пульмонологічний санаторій “Малятко” потребує реконструкції лікувально-діагностичного корпусу, на яку необхідно 2 млн 800 тисяч грн. На цей час санаторій має 50 тисяч гривень. Головний лікар розповіла про сам санаторій, який приймає та лікує дітей з патологіями органів дихання. “Проблема велика і актуальна, – сказала Галина Мороз, – вона набула медико-соціального характеру й викликає занепокоєння педіатрів не тільки України, а й Європи, оскільки у структурі захворюваності ця категорія хвороб займає 75-80%.” За рік у санаторії оздоровлюється понад тисячу дітей. За досвідом пані Галина виділила регіони, де ростуть найбільш ослаблені діти – Перечинський, Великоберезнянський, Міжгірський райони. У цих гірських районах діти частіше хворіють ще й причини високого рівня заробітчанства серед батьків.

zakarpatpost.net

 

 

Comments are closed.