«Тривожні дзвони Чорнобиля» пролунали над Ужгородом

У вівторок, 26 квітня в обласному театрі ляльок відбувся вечір-реквієм «Тривожні дзвони Чорнобиля» та концерт, присвячений 25-ій річниці Чорнобильської катастрофи.

Вшанувати всіх учасників ліквідації аварії, а також пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС зібралися голова обласної ради Іван Балога та голова ОДА Олександр Ледида, Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, активісти громадських організацій «Союз Чорнобиль України» та «Союз Чорнобиль Збройних Сил України», громадськість краю та інші.

Найперше учасники зібрання мали змогу переглянути документальний фільм про Чорнобильську трагедію.

Відтак з теплим словом до присутніх звернувся голова облради Іван Балога. Він, зокрема, зазначив, що двадцять п’ять років – це вагомий відрізок часу. З його висоти можна дати об’єктивну оцінку прожитому і пережитому за цей період. Кажуть, що сила металу випробовується у вогні, а сила і єдність народу – у біді. Наш народ достойно пройшов це тяжке випробування. І нашим краянам не соромно глянути у вічі тодішнім жителям Чорнобильської зони та їх дітям. Закарпаття зробило все можливе, щоб допомогти їм у ці важкі дні. «Дзвони Чорнобиля» – це наш біль, наші тривоги, наше вболівання за долю теперішню і майбутню долю незалежної України, долю кожного її громадянина. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто загинув у дні катастрофи, переступив межу вічності за ці нелегкі два десятиліття. Водночас думаємо і турбуємось про живих, про постраждалих, яким вкрай потрібна наша допомога, моральна підтримка. Але рани ще не загоїлися. І свіжі квіти до підніжжя монументу героям–чорнобильцям – це знак того, що навколо біди потрібно об’єднуватися, потрібно постійно пам’ятати і робити все для того, аби тієї жахливої і страшної біди наш український народ, громада Закарпаття ніколи більше не зазнали, – сказав Іван Іванович.

На завершення, побажавши усім, аби небо нашої України завжди було погідним, а земля щедрою і благодатною для нас і для грядущих поколінь групі учасників ліквідації аварії Іван Балога вручив почесні відзнаки облради. Так, за виявлену мудрість, самовідданість та високий професіоналізм під час ліквідації аварії на ЧАЕС, активну громадську діяльність та з нагоди 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи Почесною грамотою обласної ради удостоєно Івана Кураха, Василя Скрипа, Івана Тупицю, Василя Рябця, Анатолія Очковського з Ужгорода, Василя Копина з Іршавського району.

Грамотою облради вшановано Володимира Федорова з м. Мукачева, Валерія Тимченка з Мукачівського району, Володимира Вогара з Перечинщини, Михайла Желізняка з Рахівського району, Олександра Султанова з Хуста, Михайла Лукачко з Воловецького району, Олександра Сливку із Хустщини, Івана Тупицю з Ужгородського району, а також Миколу Мусієнка, Богдана Гечу та Василя Поповича з обласного центру.

Подяку обласної ради вручено лікарю Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні Наталії Бабидорич, головним спеціалістам відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Катерині Тряновій та Олені Заяць, головному спеціалісту управління праці та соціального захисту населення Хустського міськвиконкому Маріанні Ігнат.

Далі учасників поважного зібрання привітали музичними композиціями народне тріо бандуристів «Чарівні струни Карпат», камерний оркестр обласної філармонії, керівник якого – заслужений артист України Владислав Юрош, заслужений артист України Олександр Садварій, учасниця дитячого вокального ансамблю «Перлинка» Ужгородської ДМШ ім. П.Чайковського Даніела Якобчук та інші.

Comments are closed.