Закарпаття: Батьки юнака, що загинув в ДТП з начальником берегівської міліції: “Наше життя зупинилося 20-го квітня”

Батьки 21-річного Миколи Товтина, що загинув в аварії за участі начальника Берегівського райвідділу міліції Олександра Яцканича, знову апелюють до громадськості.

Ми виставили фотографії з місця ДТП для того, щоби всі люди могли побачити і проаналізувати ситуацію, що сталася на дорозі. Можливо, свідки цієї трагічної аварії, побачивши ці знімки, згадають подробиці  і відгукнуться. А головні фігуранти ДТП – міліцейський начальник, полковник пан Яцканич О. та водій-лихач Софілканич Ю., поправивши своє здоровя в закордонних клініках, згадають подробиці аварії та ситуації, що склалася до моменту зіткнення.

Бо свідчення, які вони надали слідчому прокуратури, говорять про їхню повну амнезію – як до аварії, так і після неї. Виникає питання: якщо міліціанти себе не пам’ятали, то як вони зуміли дуже вчасно покинути місце аварії, попередивши своїх колег мобільними телефонами?  Можливо, вони так поспішали, щоб не відповідати на питання експертів. Невже колишній начальник ДАІ області  не знав, що при ДТП рух транспорту потрібно зупинити? Чи рух не зупинявся 50 хвилин для того, щоб всі сліди і уламки були затоптані сотнями автомобілів, що рухалися по трасі?

Ми втратили нашого сина і втратили 21 рік щасливого життя. Бо коли народився наш первісток, то були нелегкі 90-ті роки. Ми ростили і пестили його, навчали і виховували. Разом з ним раділи його успіхам і здобуткам. І тепер молоду, розумну, гарну людину, без 5 хвилин дипломованого юриста,  яка могла стати  опорою і підтримкою своїх батьків та родини, наші “доблесні” правоохоронці  убили на початку злету її життя. Убили так, як вони це роблять завжди – ударом по печінці службовим автомобілем міліції на трасі, або дубинкою у відділку.

Правоохоронці, які по закону України зобов’язані охороняти та відстоювати права громадян. Та ці правоохоронці забули свої обов’язки і те, що вони слуги народу, який їх утримує!

Зрозуміло, що пан Яцканич давно не слуга народу, він бізнесмен в міліцейській формі, але він депутат обласної ради від однієї з найвпливовіших партій на Закарпатті. Він порушив закон, дозволивши своєму водієві грубо порушити правила дорожнього руху. Є численні свідки, яких обігнало авто Яцканича на трасі Мукачево-Берегово на шаленій швидкості за хвилину до автокатастрофи. Не треба довго думати, хто став причиною аварії. Якби авто керівника міліції рухалося хоча б до 120 кмгод,  то удар при зіткненні не був би смертельним для водія “Ниви”. У Миколи Товтина розірвалася печінка та інші внутрішні органи. А на його автомобілі вибито кардан. Наш син вилетів  з автомобіля через заднє скло і впав у воду у кювет.

Як би не склалося слідство – хоча є надія, що львівські експерти професійно проведуть експертизи – Божий суд і громадський осуд та зневага за подібну поведінку і ставлення до людей не дадуть Яцканичу та Софілканичу  спокійно жити. А депутатські запити до генеральної прокуратури, що вже надіслані, дадуть відповідь про доцільність перебування на керівних посадах у правоохоронних органах очільника з такою репутацією, та ще й пенсійного віку.

У державі, де президент країни бореться з корупцією та перебільшенням посадовцями своїх повноважень, керівник такого рангу зобов’язаний подати у відставку і закінчити свою кар’єру. А депутати обласної ради повинні чітко усвідомлювати, що міліціянти,  які лихачать та порушують закони і юридичні,  і людські, не прикрашають лави їх політичних партій. А люди – їхні виборці – це знають і бачать, і запам’ятають на майбутнє.

Журналістське розслідування висвітлить результати експертиз та висновків прокуратури у газетах та інтернеті. Нам, батькам,поспішати нема куди – наше життя зупинилося 20-го квітня, і ми будемо шукати, доки не дізнаємося правди.

Оксана та Володимир Товтини, батьки загиблого

http://zakarpattya.net.ua