Закарпатці здобули друге місце на міжнародному фестивалі по дерев’яних билах

З 4 по 6 липня 2011 року представники Хустської єпархії УПЦ МП взяли участь у Міжнародному фестивалі по дерев’яних билах, який проходив у місті Вікторія, Румунія.

Як повідомили Закарпаття онлайн в Хустській єпархії УПЦ, керівником групи із Закарпаття був ієрей Геннадій Голубка. До числа групи входили учасники фестивалю Олександра Григораш, Владислав Трактей, Георгій Грін, а також ієромонах Пімен (Мацола), Марина Голубка та представник Мукачівської єпархії ієрей Василій Керецман. Фестиваль проходив під керівництвом настоятеля храму святих рівноапостольних Константина і Єлени протопопа Октавіана.

Свої здібності показали діти різних націй: румуни, українці, серби, болгари, молдавани та ін. Вразило те, що традиція користування дерев’яних бил і зараз має велике значення в сусідніх православних державах. Протягом всього року на богослужіння та молитовні зібрання закликають як ударами у дзвони так і стуками по дерев’яних дошках (билах).

Види клепання дуже різноманітні. Кожна нація показала при виступі свої особливості. Зважаючи на те, що в Українській православній церкві ця традиція менш розповсюджена, у наших православних храмах дерев’яними билами користуються не так часто, як у сусідніх нам державах. Проте діти, які представляли Україну, також показали хороші здібності. Дякуючи одному з учасників – Георгію Грін з смт. Солотвино, Україна посіла друге місце.

zakarpattya.net.ua