Закарпаття: не лампочки вкручувати, а вчити дітей треба

У четвер, 5 жовтня, заступник голови обласної адміністрації Іван Качур відвідав Міжгірський та Воловецький райони.   Мета робочого візиту – перевірка навчальних та медичних закладів. В обстеженні також взяли участь представники обласних управлінь освіти та науки, охорони здоров’я та санітарно-епідеміологічної служби.

Передусім члени комісії відвідали школи. Ранкові візити до освітніх закладів мали на меті контроль за навчальним процесом: відвідування учнями уроків, перевірки їх знань, дотримання основних санітарних вимог, належне облаштування майданчиків та спортзалів, готовність до опалення приміщень, тощо. Зокрема, у школах обох районів було виявлено певні технічні несправності. На Міжгірщині члени комісії зробили зауваження директорам шкіл стосовно оновлення спортзалів та спортмайданчиків. Спільна проблема закладів освіти двох районів – харчоблоки. Основні вимоги щодо харчування учнів забороняють використання емальованого, алюмінієвого чи пощербленого посуду. На кухні дозволено використовувати тільки посуд з нержавіючої сталі, фаянсовий чи фарфоровий. Також у страви для малечі заборонено додавати продукти з синтетичними барвниками, ароматизаторами чи консервантами. Відзначимо, не всі вищезазначені вимоги було дотримано на шкільних кухнях.

– Десь лапочка викручена, десь ручок на дверях немає – це не дрібниці. Ви повинні не просто вчити, а виховувати молоде покоління, привчати дітей до елементарного порядку. Для цього потрібно створити належні умови: за необхідності – ремонт школи, стабільна робота комунікацій, належний стан прилеглої території, спортивного майданчика, тощо. Учні ж беруть приклад з вас. Будьте господарниками. Щодо освітніх послуг у школах, то вони однозначно мають бути якісними. Недопустимою є ситуація, коли вчитель фізкультури викладає хімію і українську мову. Діти повинні вчитися у фахівців, – резюмував Іван Качур.

Медзаклади комісія перевіряла не менш прискіпливо. Адже наразі актуальним є питання перепрофілювання дільничих лікарень у амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Ці зміни обумовлені нераціональним використанням коштів закладами та не завжди якісними послугами, що вони надають. Тому члени комісії перевірили наявну матеріальну базу медустанов, умови для роботи персоналу та забезпечення ліками. Висновки комісії: медзаклади здебільшого мають хорошу базу, проте потребують організації належної роботи працівників для надання якісної і головне оперативної допомоги.

За результатами перевірок буде видано доручення заступника голови обласної адміністрації профільним управлянням щодо виправлення виявлених недоліків та уникнення їх в решті районів краю. Зокрема, Іван Качур доручив профільним управлінням у співпраці з представниками влади на місцях провести наради з працівниками галузі освіти та охорони здоров’я щодо належної організації роботи у навчальних та медичних закладах області. Санітарно-епідеміологічній службі рекомендовано долучитися до роботи в цьому напрямі – розповсюдити пам’ятки з інформацією про основні санітарні вимоги серед керівників зазначених установ.

Прес-центр ОДА

Comments are closed.