Закарпаття: 1 грудня в Ужгороді говоритимуть про профілактику та боротьбу із СНІДом

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, який було започатковано з 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Журналістів запрошують з нагоди цієї дати на прес-конференцію.

Дата проведення: 01.12.2011р., четвер,  14.00. Місце проведення: конференц-зал Центру з профілактики та боротьби із СНІДом (м. Ужгород, вул. Другетів, 72).

Запрошені:

Шніцер Р.І.- начальник управління охорони здоров я Закарпатської ОДА

Миронюк І.С.- головний лікар Центру з профілактики та боротьби із СНІДом

Кручаниця В.В. – головний лікар обласного наркологічного диспансеру

Пушкаренко С.В. – головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру

За 10 місяців 2011 року в Закарпатській області зареєстровано 54 нових випадки інфікування ВІЛ, в тому числі 8 дітей віком до 18 місяців, народжених ВІЛ-інфікованими жінками.

Діагноз СНІД було встановлено 7 особам (дорослі).

Серед вперше виявлених ВІЛ-інфікованих осіб структура шляхів інфікування була наступною:
– статевий шлях при гетеросексуальних стосунках – 75,9 % (41);
– статевий шлях при гомосексуальних стосунках – не виявлено;
– парентеральний шлях при ін’єкційному введенні наркотиків – 7,4% (4);
– діти, народжені ВІЛ-інфікованими жінками – 14,8% (8);
– шлях інфікування уточнюється – 1,9% (1).

Знято з диспансерного обліку 31 особу: 3 – у зв’язку зі смертю від СНІДу, 7 – у зв’язку зі зникненням антитіл до ВІЛ в крові дитини, 13 – у зв’язку із смертю від іншого захворювання, 7 – у зв’язку із зміною місця проживання, 1 – з іншої причини.

Станом на 01.11.11р. на диспансерному обліку перебувають 249 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 20 – хворі на СНІД.

Дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями – 32, в т.ч. у 27 дітей діагноз ВІЛ-інфекції в стадії підтвердження, іншим встановлено діагноз СНІД.

Більш детальна інформація на веб-сторінці Центру: www.no-aids.uz.ua

В районах області функціонують кабінети «Довіра», де всі люди без обмежень за бажанням можуть пройти обстеження на наявність ВІЛ-інфекції, отримати кваліфіковану консультацію щодо даного захворювання. ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД забезпечено диспансеризацію, безкоштовне отримання антиретровірусної терапії, профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ.

В Центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом забезпечується надання спеціалізованої медичної допомоги, диспансерний нагляд, проведення до- та після тестового консультування при обстеженні на ВІЛ, проведення лабораторних досліджень методом імуноферментного аналізу на ВІЛ для всіх категорій населення; виявлення антитіл до токсоплазми, вірусу герпесу, хламідій, червенички, цитомегаловірусу (TORCH- інфекції) у вагітних та пацієнтів з ВІЛ-інфекцією; дослідження на вірусні гепатити В, С вразливих до інфікування ВІЛ груп населення (споживачі ін’єкційних наркотиків, працівники комерційного сексу, пацієнти із захворюваннями, що передаються статевим шляхом, хворі на туберкульоз).

На сьогоднішній день антиретровірусну терапію отримують 24 дорослих ВІЛ-інфікованих пацієнтів та 4 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками.

Акції, що відбудуться з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за підтримки Центру з профілактики та боротьби із СНІДом, обласної організації товариства Червоного Хреста України та ЗОБФ «Рада життя»:

– Лекції та інформаційні заняття в навчальних закладах міста на тему профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
– 1 грудня 2011 року на центральних площах міста відбудуться акції волонтерів з роздачею інформаційних матеріалів.
– Акції в місцях проживання студентської молоді (гуртожитках) з роздачею інформаційних матеріалів, засобів захисту та червоних стрічок.

zakarpatpost.net