Закарпаття: Дитячий будинок сімейного типу відкрили у селі Вишково

Він став 34-м на Закарпатті. Родинне тепло та батьківську турботу тут отримали троє маленьких вихованців дитбудинку. З вітаннями та подарунками до новоселів завітали очільник краю Олександр Ледида та його перший заступник Іван Бушко.
Двоповерховий будинок на 9 кімнат родині Кіш допомагали зводити всім селом. Будували 4 роки. Усе заради однієї мети – взяти на виховання маленьких Діану, Павла та Артура. Новоспечені батьки, які, до речі мають двох рідних малюків, пройшли спеціальне навчання. Прийомні діти живуть у родині Кіш лише 2 тижні, але, кажуть батьки, вже стали рідними.

Про вартість будівництва родина Кіш скромно мовчить. Тільки дякують усім небайдужим, хто допоміг – працею або грішми. Кошти на таку благородну справу направили два благодійних фонди, вірники, односельчани. Долучилась і обласна влада:

– За сприяння обласної адміністрації був проведений благодійних аукціон. Кошти, виручені з продажу творів видатних закарпатських художників, були направлені на часткове облаштування цього будинку, – повідомила начальник обласної служби у справах дітей Світлана Якімеліна.

За ці гроші придбали меблі та побутову техніку. Відтак, будинок повністю готовий прийняти й майбутніх вихованців родини. Як зізнався батько-вихователь Йосип Кіш, родина планує взяти під опіку ще п’ятьох малюків:

– У таких будинках сімейного типу можна виховувати найбільше 10 дітлахів. П’ятеро у нас уже є, тож плануємо всиновити ще п’ятьох. Адже в справжній родині діти краще розвиваються, не пропадають на вулицях і не губляться у світі.

– Влада бере такі родини під патронат. Щомісяця батьки отримують державну грошову допомогу на кожну дитину. Усіма 34-ма закарпатськими будинками сімейного типу опікуються фахівці обласної служби у справах дітей – вивчають, у яких умовах виховуються діти, чим треба допомогти. Наше завдання: у найближчі 3 роки на Закарпатті не повинно бути інтернатів-сиротинців, діти мають виховуватися у родинах, – переконаний керівник краю Олександр Ледида.

До речі, кількість дітей-сиріт на Закарпатті зменшується щороку, адже всиновлюють дітей все частіше. Сьогодні в області у 55 прийомних родинах виховують 314 дітей. Ще стільки ж – знаходяться у державних дитбудинках, повідомили zakarpatpost.net у прес-центрі ОДА.