Право виключної оренди “Корони” виставлено на продаж

Приватне підприємство «Коруна» виставило на продаж Патент на право виключної оренди приміщень у м. Ужгороді, пл. Театральна, 5, 7, України, Закарпатська область (площа – 3 880 м-2) – в минулому ресторанно-готельного комплексу «Корона», розташованого в історичній центральній частині міста Ужгорода.

Про це повідомили в прес-службі Ужгородської української богословської академії (УУБА), яка зараз займає більшу частину зазначеної історичної споруди.

Як можливі варіанти викупу пропонуються частковий викуп, викуп активів підприємства разом з Патентом на право виключної оренди і договором оренди (чинним до 2047 року)   -– частково або 100%, взаємне інвестування в розвиток ресторанно-готельного бізнесу (на умовах співволодіння).

Як повідомляється, патент дійсний до 2047 року і супроводжується договором оренди на цей самий строк. Власник Патенту, відповідно чинного законодавства України, має виключне право на викуп зазначених приміщень протягом дії Патенту.

На сьогодні об’єкт перебуває у власності Ужгородської міської ради.

Відповідне інформаційне повідомлення підписала адміністрація ПП «Коруна».

Як раніше повідомляло закарпаття онлайн,   9 грудня, на сесії Ужгородської міської ради було затверджено Програму приватизації та перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації у 2012 році. У Програмі, зокрема, йдеться про умови продажу архітектурної пам’ятки місцевого значення на площі Театральній, 5–7 – «Корони».

Цими умовами передбачено повернення «Короні» первісного застосування: готель та ресторан. Також встановлена заборона реконструкції та перепланування приміщення під продуктові та промислові магазини, навчальні аудиторії, спортзали, культові та церковні приміщення, стриптиз-бари, бані, хімічні лабораторії, гуртожитки, їдальні та СТО, виробничі приміщення, друкарні, столярні цехи, пекарні.

Додатковою умовою для участі потенційних покупців у конкурсі є зобов’язання інвестувати в збереження традиційного характеру середовища архітектурної пам’ятки, а саме реконструкцію площі Театральної із заміною покриття, комунікацій водовідведення, лавиць, системи освітлення тощо.

Раніше, 14 жовтня, депутати Ужгородської міськради своїм рішення підтримали протест прокурора Ужгорода, яким заборонялося продавати “Корону” як цілісний майновий комплекс

Нагадаємо, 22 липня цього року ужгородські обранці дозволили продати приміщення “Корони” за адресою площа Театральна, 5-7. Однак, як виявилося, не мали на це права, не погодивши свої дії із Закарпатською облдержадміністрацією.

Це треба було зробити, йдеться у пояснювальній записці юрвідділу міськради, оскільки “Корона” належить до архітектурних пам’яток місцевого значення. Згідно з законодавством, аби продати колишній готель, потрібен дозвіл від служби охорони культурної спадщини управління культури Закарпатської ОДА.

Довідка

Нині у приміщенні «Корони» діє Ужгородська українська богословська академія, яку очолює Віктор Бедь.

rionews.com.ua