В Ужгороді залишаються нерозкритими 829 злочинів

Про підсумки роботи Ужгородського міського управління УМВС області у 2011 році розповів журналістам на прес-конференції у прес-центрі газети “НЕДІЛЯ” його начальник, полковник міліції Іван Цьока.

За його словами, протягом минулого року силами Ужгородського міського управління вживались заходи щодо стабілізації криміногенної ситуації в обласному центрі Закарпаття, а також захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства й держави від протиправних посягань. Оперативна обстановка в місті за 2011 рік характеризувалась збільшенням кількості зареєстрованих злочинів на 27% в порівнянні з 2010 роком. Працівниками міліції було пред’явлено обвинувачень 564 особам, розкрито 633 злочини.

Досягнуто 100% розкриття таких особливо тяжких злочинів проти особи, як 7 вбивств, 4 розбійних нападів, 4 ТТУ,  одного ТТУ зі смертельними наслідками. У 2011 р. в черговій частині Ужгородського МУ зареєстровано 6213 заяв про злочини та  пригоди.

Залишаються нерозкритими 829 злочинів. Серед яких: 585 крадіжок, в т.ч. 96 з квартир та будинків, 38 грабежів, 26 фактів кримінального хуліганства, 43 шахрайських дій та 5 фактів незаконного заволодіння ТЗ.

Проблемною залишається робота по розкриттю крадіжок всіх форм власності. На сьогодні злочини проти власності становлять більше половини з усіх зареєстрованих злочинів (71% ).

Як свідчить проведений аналіз, найбільш криміногенновраженими вулицями міста Ужгорода залишаються: вул.Минайська, проспект Свободи, вул.Міцкевича, вул.Легоцького, вул.Грушевського, вул.Загорська, район вулиць Тихого-Одеська-Станційна. Останні з вказаних вулиць розташовані в районі залізничного та автовокзалів, що дає змогу злочинцям швидко та майже безперешкодно залишати місця скоєння злочинів. Тому, як зазаначив І.Цьока, міліція планує посилити контроль щодо перекриття вказаних вулиць патрульними нарядами та активізувати взаємодію з підрозділами транспортної міліції.

За звітній період міським управлінням розшукано 42 злочинців, які переховувалися від правоохоронних органів (всього знаходилось в розшуку 92 особи) та встановлено місце перебування 11 безвісті зниклих.

 

 

 

 

 

 

Розповів І.Цьока і про рівень підліткової злочинності в Ужгороді. За його словами,  впродовж 2011 року рівень злочинності зменшився на чверть: неповнолітніми було вчинено 49 проти 65 злочинів, скоєних н/л у 2010 році. Працівниками ВКМСД міського управління проводились профілактичні заходи з метою недопущення скоєння неповнолітніми більш тяжких злочинів, як результат складено 220 адмінпротоколів. Розшукано 8 безвісті зниклих неповнолітніх.

Аналіз роботи підрозділу вказує, що у структурі злочинності неповнолітніх переважає корислива мотивація. Більшість майнових злочинів скоюються підлітками, що виховуються в неблагополучних і функціонально-неспроможних сім’ях. Впродовж 2011 року за матеріалами ВКМСД порушено 2 кримінальні справи за злісне невиконання батьками своїх обов’язків по догляду за дітьми.

Начальник Ужгородського МУ міліції познайомив журналістів із тим, як працюють правоохоронціі області в напрямку протидії нарко- та економічним злочинам. Зокрема, у 2011 рік виявлено 54 наркозлочинів, з них 22 факти незаконного виробництва та збуту (41%). Викрито 3 наркопритони, до кримінальної відповідальності  притягнуто 48 осіб, до адміністративної відповідальності – 54 особи. Працівниками міліції викрито 155 економічних злочинів, з яких працівниками ВДСБЕЗ Ужгородського МУ виявлено 123 злочини, з них 39 злочинів відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких злочинів (2010р.- 32). Серед викритих злочинів: 24 – у сфері службової діяльності, 14 зловживань у держбюджетній сфері, 4 злочини у банківській сфері.

І.Цьока відповів також на багаточисельні питання журналістів, повідомили zakarpatpost.net в СЗГ УМВС області.

фото: Павло Білецький (Фотошкола В. Марущенка)