Закарпаття: З початку року чопські митники завели майже 800 справ про порушення митних правил

Про результати з правоохоронної діяльності Чопської митниці розповів заступник керівника митної установи – начальник Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Юрій Федорчук.

Станом на 22 березня чопськими митниками заведено 798 справ про порушення митних правил на суму майже 23 мільйони гривень.

Що стосується митних правопорушень, які з 17 січня цього року на законодавчому рівні замінені з кримінальної відповідальності (покарання) на застосування штрафних санкцій, то за ст.ст.351, 352 Митного кодексу України митницею вже запроваджено 49 справ про порушення митних правил на загальну суму 1,6 мільйонів гривень.

Судовими інстанціями розглянуто 10 справ даної категорії, за якими винесені рішення про конфіскацію предметів правопорушень на близько півмільйона гривень, а також на таку ж суму накладено штрафів. У дохід держави конфісковано 5 транспортних засобів, вартістю 658 тисяч гривень, повідомила zakarpatpost.net   Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Чопської митниці.

37 автомашин на суму 4,4 мільйони гривень вилучено за використання правопорушниками для переміщення прихованих предметів. Крім цього, чопськими митниками вилучено 74 штук до різних видів набоїв (газової, вогнепальної та мисливської зброї), у 7-ох випадках затримано холодну зброю (4 кийки, 2 штик ножі, 1 шабля, 1 шпага).

Судами у 79 справах накладено штрафів на суму майже 690 тисяч гривень, що на 71% більше по вартості від  показників минулого року. Серед найбільш вагомих вилучень на кордоні, Юрій Володимирович називає, зокрема:

– затримання прихованих від митного контролю 1,3 кг виробів із золота та 15 кг кухонного посуду із срібла на суму 428 тисяч гривень;

– виявлення утричі заниження митної вартості при переміщенні пластикових вікон – на 582 тисяч гривень;

– вилучення незадекларованих 55 тисяч шт. гучномовців, вартістю 662 тисяч гривень;

– порушення кримінальної справи за ознаками ст.201 КК України за фактом незаконного ввезення шпаги та шаблі (у подальшому правоохоронцями затриманий організатор контрабандного постачання холодної зброї із Франції в Україну, на даний час ведеться слідство).

zakarpatpost.net