В Ужгороді почали роботу зі створення притулку для собак
Як уже повідомлялося раніше, до квітня в обласному центрі має бути завершений облік тварин-безхатченків та запропонована Програма регулювання чисельності безпритульних собак в гуманний спосіб. Цієї середи заступник міського голови Віталій Семаль, який ініціював цю роботу, провів засідання відповідної комісії, де йшлося загалом про проблему чотирилапих волоцюг в місті та способи її вирішення.
Відтак він дав доручення винести на розгляд виконавчого комітету проекти рішень – йдеться про два стратегічні кроки: організацію притулку та затвердження комплексної програми щодо безпритульних тварин в Ужгороді.
Як зазначається у звіті комунальних служб міста, нині в Ужгороді нараховано 585 безпритульних собак, і ще 390 тварин належать до так званих “мігруючих” зграй. Отже, йдеться орієнтовно про тисячу псів-безхатченків. Вони скупчуються у спальних мікрорайонах міста, близь ринків та контейнерних майданчиків, і найбільше городян турбують агресивність бродячих собак, їх неконтрольоване розмноження та, звісно, хвороби, що їх тварини можуть поширювати, як от сказ.
Проблема, яка в Ужгороді не вирішувалася роками, є типовою для всіх українських міст і вельми болючою. Комплексна Програма поводження з безпритульними тваринами в місті вкрай необхідна, – наголосив Віталій Семаль, який залучив до цієї роботи і представників зоозахисних громадських організацій. Одним з найважливіших кроків є організація притулку, відтак – відлов, обстеження, стерилізація і утримання безпритульних тварин, аби вони не становили загрози для городян.
Представник проекту “Зоошанс” Марія Трунова та інші громадські активісти зауважили, що дані міського обліку збігаються з їх спостереженнями й безпритульних псів у місті справді близько тисячі. Пані Марія внесла пропозиції до Програми, в яких ідеться про обов’язкову реєстрацію власників собак зі створенням єдиної інформаційної бази, введення в дію оновлених правил утримання собак і котів, створення належно оснащеної служби відлову тварин тощо. Як наголошувала вона та представник громадської організації “Допоможи другу”, регулювати чисельність тварин слід винятково гуманними методами, а також – сприяти тому. аби люди ставилися до тварин відповідально.
“Участь громадських активістів, небайдужих городян у цій справі дуже важлива. А проблема – болюча і складна для вирішення. Зараз передовсім стоїть задача зробити все для відкриття притулку. Як саме він працюватиме – ми матимемо бачення, провівши детальні перемовини із громадськими організаціями, які неодноразово наголошували, що братимуть участь в його утриманні: мова про залучення ресурсів міжнародних організацій, волонтерів, громадян, які допомагатимуть зі стерилізуванням та годуванням тварин тощо. Я ініціюю винесення на засідання виконавчого комітету проекту рішення про заснування притулку, а на сесію міської ради – Програми поводження з безпритульним тваринами. Це – перші кроки для вирішення цієї проблеми в Ужгороді”, – цитує заступника міського голови Віталія Семаля прес-служба Ужгородської міської ради.