У неділю ужгородців навчатимуть робити писанки найрізноманітнішими техніками

Уже традиційний для обласного центру майстер-клас, організований за сприяння громадської організації “Червона Калина”, відбудеться 8 квітня у Народному домі «Просвіта» (колишньому будинку офіцерів). Початок заходу — о 13:00.

«Проводячи такі заходи, ми прагнемо створити атмосферу свята, краси, затишку», — сказав у прес-центрі «Закарпаття» старший викладач Закарпатського художнього інституту Роман Пилип. Цього разу відвідувачі майстер-класу з писанкарства зможуть переглянути виставку художніх робіт на великодню тематику. Після заходу її перенесуть в галерею на перший поверх 16-типоверхівки. За словами Романа Пилипа, на виставці буде представлено зображення дерев’яних храмів Закарпаття (із анотацією) та великодні натюрморти. На сьогоднішній день заявлено 9 учасників, серед котрих — Антон Ковач, Василь Скакандій, Михайло Сирохман, Василь Свалявчик, Олексій Федор, Олександр Шандор, Роман Пилип, Андрея Паук. «Ця виставка цікава тим, що намальовані образи церков консолідують різних художників, котрі є представниками різних поколінь, напрямків, шкіл», — сказав Роман Пилип.

На майстер-класі, за словами члена ГО «Червона калина», буде представлено більшу, ніж минулого року, кількість технік виконання. Серед них, зокрема, воскова, яка виконується за допомогою писачка воском. В цій техніці буде представлено одноколірну писанку, багатокольорову гуцульську, крапанки.   Можна буде спробувати виготовити крашанки, які для Закарпаття є традиційними, оскільки техніка є легкою навіть для початківців, мальованки, які виконують пензликом та криючими фарбами (гуаш, акрилові фарби). За словами пана Романа, на початку 20 століття мальованка стала традиційною для Закарпаття і, втративши свою обрядову функцію, стала прикрасою.

Побачимо цього разу нові техніки. До прикладу, фальцювання. Її виконують за допомогою вовняних ниток, які занурюють в гарячу воду і після цього формують виріб. Цікавою є техніка мармурування — сучасний тип декорування яєць, які імітують фактуру мармуру, завдяки чому досягається виразний декоративний ефект.

Художник Антон Ковач, чиї роботи також будуть представлені на виставці, зазначив, що великодня тематика є для нього дуже близькою. «Починаючи з 90-х років, у своїй творчості я постійно звертався до християнської, у тому числі великодньої тематики. Чому? Тому що вона притягує своєю глибиною, мудрістю і можливістю відшукати себе, а також відповіді на безліч питань. Закарпатський стиль і манери розписів відрізняються від тих, що застосовувалися по Україні. Це настільки цікаво братися до цієї теми, бо воно таке вічне, як сама земля», — сказав він.

Студентка Закарпатського художнього інституту Василина Ісак, яка у неділю проводитиме майстер-клас для охочих, запевнила, що участь у заході може взяти будь-хто: жодних обмежень, в тому числі й вікових, нема. З собою бажано взяти сире або видуте яйце.

rionews.com.ua