Чопська митниця налаштована на комфортну співпрацю з бізнесом у нових митних умовах

[Total: 0    Average: 0/5]

В адмінбудинку Чопської митниці керівництво митної установи у більш широкому форматі наглядно презентувало близько 60 представникам бізнесу Закарпаття основні вимоги нового Митного кодексу України, який набрав чинність 1 червня.

Зустріч, перш за все, направлена на тісну співпрацю митниці та підприємців для поліпшення зовнішньоекономічного життя країни.

У своєму вступному слові т.в.о.першого заступника начальника Чопської митниці Олександр Богаш зазначив, що новий законодавчий документ вкрай важливий для розвитку економіки нашої держави та максимально наближений до міжнародних норм та митних правил Євроспільноти. Відтепер для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності створено більш сприятливі умови ведення чесного та прозорого бізнесу.

Про практичні аспекти нового кодексу присутнім розповіли керівники відділів, які безпосередньо відповідають за економічний блок митниці. Найбільше звичайно цікавило підприємців визначення митної вартості та декларування товарів. Відтепер суттєво скорочено перелік документів, необхідних для митного оформлення, потрібно лише три: митна декларація, інвойс та декларація митної вартості.

Також скорочено час митного оформлення – з 24 годин до 4-х годин. Крім того, суб’єкт зможе самостійно зафіксувати в електронних системах дату і час подання митної декларації. А за порушення терміну митного оформлення посадові особи митниці будуть нести персональну відповідальність.

Новий документ передбачає розширення поняття «митна вартість», але митні ставки залишаються ті ж самі. Тепер чітко визначено перелік документів, які митниця має право отримати від підприємця щодо підтвердження правильності ціни зовнішньоекономічної угоди.

Що стосується декларування декількох товарів за одним класифікаційним кодом, то відтепер ця норма дозволяє декларанту визначитися з класифікації великої кількості різних найменувань товарів за одним товарним кодом, якому відповідатиме найбільша ставка мита. Також можливе декларування як декількох партій товарів за однією вантажною митною декларацією, так і оформлення частини партії товару, якщо так зручніше декларанту.

Для проведення митних формальностей на кожному митному посту є посадові особи, уповноважені на виконання різних функцій. Зокрема, для перевірки правильності визначення митної вартості та класифікації товарів, нарахування та стягнення митних платежів тощо.

Усі митні пости наділені необхідними повноваження приймати самостійні рішення, що дозволяє скоротити час підприємця на отримання різноманітних погоджень та рішень, які раніше приймалися виключно керівництвом митниці, повідомила “НЕДІЛІ” Вікторія Сенгетовська,прес-секретар Чопської митниці.

Голова Громадської ради при Чопській митниці Мирослава Каламуняк подякувала чопським митникам у проведенні роз’яснювальної роботи та попередньої підготовки особового складу до роботи з бізнесом в нових умовах. Також громадський діяч висловила сподівання, що Чопська митниця і надалі залишатиметься надійним партнером для суб’єктів ЗЕД та стабільно наповнюватиме бюджет області значними перерахуваннями митних зборів та платежів.

Наприкінці зустрічі Олександр Яношович підкреслив, що Державна митна служба України очікує відчутний ефект від втілення митних новацій, направлених на швидке оформлення та переміщення товарів через митний кордон, а також на мінімізацію бюрократичних процедур.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.