Закарпаття: Фермери вже сьогодні думають про майбутні врожаї
На селі весна – гаряча пора. Для того, аби осінь була щедра, фермери вже сьогодні піклуються про майбутні врожаї.
Весняний день рік годує. Це повинен знати кожен, хто вирішив стати фермером, каже пан Василь. Щойно відступають морози, в саду потрібно проводити обрізку дерев. Обрізка дає можливість вирощувати дерева необхідних розмірів з міцним стовбуром, здатним витримати велику кількість плодів, розповідає фермер. Видалення гілок, які не плодоносять, дозволяє дереву розподіляти соки раціонально, крім того, одні гілки не будуть затіняти інші. Яблуневий сад – гордість не лише пана Василя. Коли є вільна хвилинка, усі члени родини долучаються до роботи на свіжому повітрі. Свого, так би мовити зрілого віку, коли з одного гектара можна отримати до 40 тонн яблук, сад досягає лише у шестирічному віці.
Шість тисяч яблунь, які займають площу в понад три з половиною гектари, потребують постійного піклування, каже пан Василь. Втім працювати в саду для тих, хто цю справу любить, – одне задоволення.
Грізний ворог саду – градобій, додає садівник, тоді за кілька хвилин може бути повністю знищений майбутній врожай, а тому страхувати фермерські господарства не береться жодна страхова компанія. Не вистачає фермерам і державної допомоги. Нечувані відсотки кредитів, які пропонують сільгоспвиробникам, також не дають можливість, як то кажуть, розжитись. Нестача ринків збуту – ще одне болюче питання для фермерів. Попри всі труднощі, в останні роки охочих займатись садівництвом побільшало, кажуть агрономи. На сьогоднішній день в районі закладено майже 100 гектарів садів інтенсивного типу. Аби восени пишатись врожаєм, потрібно неабияк працювати цілий рік. Це знає кожен фермер.