Закарпаття: Фермери вже сьогодні думають про майбутні врожаї

На селі весна – гаряча пора. Для того, аби осінь була щедра, фермери вже сьогодні піклуються про майбутні врожаї.

З чого починаються весняні роботи в саду?

Весняний день рік годує. Це повинен знати кожен, хто вирішив стати фермером, каже пан Василь. Щойно відступають морози, в саду потрібно проводити обрізку дерев. Обрізка дає можливість вирощувати дерева необхідних розмірів з міцним стовбуром, здатним витримати велику кількість плодів, розповідає фермер. Видалення гілок, які не плодоносять, дозволяє дереву розподіляти соки раціонально, крім того, одні гілки не будуть затіняти інші. Яблуневий сад – гордість не лише пана Василя. Коли є вільна хвилинка, усі члени родини долучаються до роботи на свіжому повітрі. Свого, так би мовити зрілого віку, коли з одного гектара можна отримати до 40 тонн яблук, сад досягає лише у шестирічному віці.

Шість тисяч яблунь, які займають площу в понад три з половиною гектари, потребують постійного піклування, каже пан Василь. Втім працювати в саду для тих, хто цю справу любить, – одне задоволення.

Грізний ворог саду – градобій, додає садівник, тоді за кілька хвилин може бути повністю знищений майбутній врожай, а тому страхувати фермерські господарства не береться жодна страхова компанія. Не вистачає фермерам і державної допомоги. Нечувані відсотки кредитів, які пропонують сільгоспвиробникам, також не дають можливість, як то кажуть, розжитись. Нестача ринків збуту – ще одне болюче питання для фермерів. Попри всі труднощі, в останні роки охочих займатись садівництвом побільшало, кажуть агрономи. На сьогоднішній день в районі закладено майже 100 гектарів садів інтенсивного типу. Аби восени пишатись врожаєм, потрібно неабияк працювати цілий рік. Це знає кожен фермер.

www.mukachevo.net