Цьогоріч закарпатські прикордонники затримали вже 44 нелегала

Нелегальна міграція протягом кількох останніх десятиліть стала невід’ємною рисою розвитку європейських держав, незважаючи на закони, які забороняють нелегальне перебування та зайнятість іноземців у певній країні.

Проблема нелегальної міграції притаманна і нашій держава, але найбільше вона проявляється у Закарпатській області.

Тисячі нелегальних мігрантів щороку прикордонники затримують саме на західних кордонах України. Якщо порівнювати перший квартал минулого і 2013 років, то потік нелегалів через Закарпаття збільшився на 25%. Цьогоріч за три місяці працівники Чопського прикордонного загону затримали 44 нелегальних мігранта. Про це вчора на прес-конференції у прес-центрі «Нове Закарпаття» розповів начальник Чопського прикордонного загону, полковник Роман Гоць.

За словами керівника загону, найбільше нелегалів слідує з Афганістану, Сомалі, Чечні, Грузії та інших країн з нестабільною соціально-політичною ситуацією. Проте, потрапляють до Закарпаття нелегали по-різному: представники країн-членів СНД слідують самостійно, залізничним транспортом чи службою таксі, а от вихідців з країн Африки чи південно-східної Азії, «бережливо» доставляють до кордону члени протиправних угруповань. Але, навіть, впіймані «на гарячому», під час незаконного перетину кордону, вони дуже рідко повертаються у рідні краї. Найчастіше просять притулку в Україні, аби згодом знову спробувати прорватися у омріяну Європу. До прикладу, в листопаді-грудні минулого року з пунктів тимчасового розміщення біженців у Волинській та Чернігівській областях звільнили близько 70 потенційних порушників кордону, частина з яких уже спробували незаконно перетнути державний кордон і були спіймані повторно.

Значно ускладнює протидію незаконній міграції і той факт, що організатори та особи, які формують та доставляють групи незаконних мігрантів до Закарпатської області, в основному, є мешканцями тилових районів України. Але, не зважаючи на такі обставини, прикордонники роблять усе можливе, щоб протистояти поширенню нелегальної міграції. Протягом 2012-2013 років оперативно-розшуковим відділом Чопського прикордонного загону було встановлено та затримано ряд організаторів з переміщення незаконних мігрантів через кордон (м.Київ, Харків та Одеса), а персоналом підрозділів охорони кордону, в свою чергу, затримано близько 600 нелегалів.

Також Роман Гоць нагадав про випадок, який нещодавно трапився на Закарпатті. Мова йде про виявлення працівниками Чопського загону трьох нелегальних мігрантів у вкрай важкому фізичному стані — мешканці східних країн, незвиклі до українських морозів, просто замерзли на шляху до Словаччини. Завдяки тому, що прикордонники відділу «Новоселиця» оперативно доставили затриманих до підрозділу та надали їм медичну допомогу, двох нелегалів вдалось врятувати. Нажаль, третій чоловік помер дорогою до підрозділу. Роман Євгенійович повідомив, що наразі правоохоронним органам стало відоме коло осіб, які займались переміщенням цих іноземців через кордон. Проти них буде порушено одразу дві кримінальні справи: одну – за незаконне переміщенні осіб через державний кордон, другу – за залишення даних осіб в небезпеці.

Незважаючи на заходи з протидії організованій злочинності, які проводяться прикордонниками у тісній співпраці з іншими правоохоронними органами, перевезення нелегалів залишається великою спокусою для українців. Тому керівник Чопського загону звернувся через ЗМІ до жителів прикордонних населених пунктів і попросив добре подумати перед тим, як брати участь у незаконному переміщенні іноземців через кордон, оскільки за такі дії вони нестимуть кримінальну відповідальність.

Джерело: Прес-служба Чопського прикордонного загону

Comments are closed.