МДУ відзначив День науки

[Total: 0    Average: 0/5]

017 травня у Мукачівському державному університеті відбулося урочисте зібрання науково-педагогічних працівників, співробітників та студентів вузу з нагоди Дня науки в Україні, на яке були запрошені директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Кляп М. І., міський голова м. Мукачеве Ленд’єл З.З. та заступник міського голова Радиш І.П.

Розпочав урочисте зібрання проректор із наукової роботи МДУ, к.ф.-м.наук, доц. Кабацій В.М., який привітав присутніх із святом, побажав успіхів та нових наукових досягнень. Із вітальним словом виступив ректор МДУ, д.х.н., професор Мигалина Ю.В. Ректор розповів про різні історичні епохи та періоди розвитку освіти та науки на Закарпатті, окреслив перед присутніми рівень науково-дослідної роботи в університеті.

Юрій Вікентійович зазначив, що забезпечують виконання поставлених завдань в університеті 280 осіб професорсько-викладацького складу, серед яких 19 доктори наук, професори та 90 кандидати наук, доценти. Серед 135 молодих вчених – 2 д.н., 19 к.н., 6 асп., 55 здобувачів, 11 аспірантів та 1 докторант навчаються за цільовими направленнями в інших вузах України. Шляхом підготовки кандидатів наук через власну аспірантуру та подальшого зміцнення кадрового потенціалу в аспірантурі без відриву від виробництва навчаються 7 аспірантів.

За останні три роки більше 35 викладачів МДУ захистили кандидатські дисертації та отримали дипломи кандидата наук і доцента. У 2013 р. захищена 1 докторська дисертація та 3 кандидатські дисертації. Викладачами університету за останні роки здійснений прорив у виданні навчальної літератури, яка одержала гриф Міністерства освіти і науки. Заслуговують на увагу доробки Проскури В.Ф., Бочко О.Ю., Лазаря В.Ф., Головко О.М. Кампов Н. С. Махлинець С.С., Симочко Г.В., Фордзюн Ю.І., Стегней М.І., Когут Л.І. та інші. Відрадно, що наукові пошуки викладачів МДУ завершились виданням монографій, які поповнили фонд нашої бібліотеки та бібліотек інших вузів країни. Серед них Капітан Л.І., Корнієнко І.О., Свида І.В., Нестерова С.В. Загалом за останні 3 роки науковцями МДУ видано 21 монографію, 3 підручники та 26 навчальних посібників, опубліковано 798 статей у провідних наукових журналах України, з них 568 у фахових виданнях та 20 за кордоном. Подано 24 заявки на видачу охоронних документів в Україні, з них отримано 18 патентів на винаходи в Україні. Створено 15 видів науково-технічної продукції, з яких 5 відповідають світовому рівню та 22 розробки впроваджено в навчальний процес, підготовлено та проведено 12 конференцій, з яких 5 міжнародних та 7 всеукраїнські.У 2013 р. готуються до виходу з друку 5 навчальних посібників з грифом МОН України, ще 5 навчальних посібників подані для одержання грифу МОН України.

Двічі у році виходить журнал наукових праць «Науковий вісник Мукачівського державного університету» у якому безкоштовно публікуються результати наукової роботи науковців університету та науковців із різних вузів України. Всього надруковано 13 номерів. Не залишаються осторонь наукової роботи і працівники бібліотеки. Уже в цьому році проіндексовано 96 наукових робіт науковців МДУ.

Новизна та високий рівень науково-технічних розробок підтверджені отриманими дипломами, золотими та срібною медалями на міжнародних (в тому числі і за кордоном) і національних виставках. В конкурсі «Винахід-року» винахідники МДУ за комплекс патентів нагороджені спеціальною відзнакою за ефективне рішення в галузі напівпровідникової промисловості.У 2013 р. науковці МДУ взяли участь та отримали нагороди у 3 Міжнародних виставках «Сучасна освіта в Україні-2013» срібна медаль у номінації «Міжнародне співробітництво у галузі вищої освіти», «Сучасні заклади освіти-2013» срібна медаль у номінації «Формування творчої особистості у навчальних закладах», «Освіта та кар’єра-2013» золота медаль у номінації «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління для профільних вищих навчальних закладів».

У І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисциплін, напрямів та спеціальностей, що проходив у Мукачівському державному університеті за 18 спеціальностями та дисциплінами прийняли участь 290 студентів. З них 61 стали переможцями, посівши призові місця. Кращі з переможців були рекомендовані до участі у другому етапі олімпіади.

У ІІ етапі Олімпіади, який відбувся у базових ВНЗ України, прийняли участь 17 студентів МДУ. Вони гідно представили наш навчальний заклад та здобули багато нагород.

На запрошення Словацької сторони Мукачівський державний університет 12 квітня 2013 року вперше взяв участь у конкурсі молодих дизайнерів одягу «Modna linia mladych», який відбувся в м. Пряшів. Приємно зазначити, що Мукачівський державний університет, творчі роботи якого були представлені студентами спеціальності «Конструювання та технологія швейних виробів», отримав почесні відзнаки, зокрема: 3 місце Трач Оксана у двох номінаціях: «Volna tvorba» з ансамблями під назвою «Rassel не може заснути» та «Vychadzkove odevy», Петренко Мирослава – колекція «Без правил». Свій виступ ректор підсумував думкою, що колектив МДУ впевненістю дивиться у майбутнє та налаштований побудувати елітний вуз у місті над Латорицею.У вітальному слові міський голова Мукачева Ленд’єл З.З. висловив подяку ректору та професорсько-викладацькому складу Мукачівського державного університету, студентам за те, що вони беруть активну участь у розбудові міста. Золтан Золтанович побажав успіхів, процвітання науки в університеті, студентам – знайти себе у суспільстві, професійно самореалізуватися та отримувати задоволення від роботи. А далі – була урочиста мить нагородження викладачів та студентів Почесними грамотами та Подяками.

Так, за багаторічну сумлінну працю, особливі заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти та з нагоди відзначення Дня науки, міський голова м. Мукачеве Ленд’єл З.З. нагородив Почесною грамотою Мукачівської міської Ради к.е.н., доц. Нестерову С. В., к.е.н., доц. Свиду І. В., Грамотою Мукачівської міської Ради к.е.н., доц. Стегней М. І., к.пед.н., доц. Качур М.М., Подякою Мукачівської міської Ради Сливку Л. І. – провідного бібліографа бібліотеки МДУ, Бабілю М. В. – провідного бібліографа бібліотеки МДУ.

За багаторічну сумлінну і творчу працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди Дня науки Почесними грамотами Закарпатської ОДА нагороджені к.е.н., доц. Феєр О. В., к. е. н., доц., Черничко Т.В., к. ф.-м. н., доц. Хом’як Б.Я., к. ф.-м. н., доц. Питьовка О. Ю., к. п. н., доц. Черепаня Н. І.. Почесними грамотами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА нагороджені д. е. н., проф. Мілашовська О.І., к. г. н., доц. Лужанська Т. Ю., к. г. н., доц. Симочко Г. В., к. п. н., доц. Корнієнко І. О., к. г. н., ст. викл. Смочко Н. М., к. т. н., ст. викл. Матвійчук С. С.. За успіхи у науково-педагогічній роботі та з нагоди Дня науки Почесною грамотою Мукачівського державного університету нагороджено 9 науково-педагогічних працівників.

Не залишилися без нагород і студенти. 19 студентів, які стали призерами Всеукраїнських студентських олімпіад та були учасниками міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій, конкурсів нагороджені грошовими преміями. Почесними грамотами за активну участь у науково-дослідній роботі нагороджено 50 студентів вузу.

Такою позитивною, сповненою радістю та гордістю нотою, завершилось святкування Дня науки у Мукачівському державному університеті.

Джерело: Прес-служба МДУ

Loading...

Comments are closed.