Закарпатці стали менше скаржитися президенту, прем’єру і парламенту

Нема смислу?

У середу, 3 липня, заступник голови-керівник апарату Закарпатської облдержадміністрації Антон Громовий поспілкувався із журналістами під час брифінгу.

Зокрема, А.Громовий розповів про діяльність апарату обласної адміністрації, який здійснює правове, організаційне, матеріально-технічне, документальне забезпечення діяльності ОДА. Фінансування апарату здійснюється з держбюджету. У структурі апарату – 12 відділів та 2 сектори. Фактично в апараті працює 90 осіб. Середня заробітна плата керівника структурного підрозділу апарату – 3 100 гривень, спеціаліста – 1 800.

– Новий закон про державну службу передбачає, зокрема, збільшення зарплатні державних службовців. Це, чи не першочергова умова для того, щоб до роботи у державних установах залучати молодих фахівців. Сподіваємося, що вже з 2014 року ці зміни будуть діяти, – зазначив Антон Громовий.

Розповів керівник апарату і про звернення громадян до обласної адміністрації. Так, протягом першого півріччя 2013 року до надійшло 2 363 звернень. На особистий прийом до керівництва облдержадміністрації звернулося 720 осіб, а з урахуванням колективних звернень, з пропозиціями, заявами і скаргами – звернулося 5 511 осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року загальна кількість звернень громадян до облдержадміністрації збільшилася на 6%.

– Насправді до обласної адміністрації надходить дуже багато вхідної документації. Наразі для спрощення процедури впроваджуємо електронний документообіг. Актуальним є питання і про скорочення переліку запитуваної інформації з центральних органів влади, – зазначив керівник апарату ОДА.

Що ж до звернень до Адміністрації Президента України, то їх надходження зменшилося на 23 (260), до Кабміну зменшилося на 27 (78), до Верховної Ради України зменшилося на 8 (11).

Найбільша звернень зареєстровано від мешканців Тячівського – 232, Міжгірського, Рахівського, Виноградівського, Хустського, міст: Ужгород та Мукачево. Найменша кількість звернень з Воловецького та Великоберезнянського районів. Закарпатці звертаються до органів влади для вирішення питань соціального захисту – таких звернень найбільше (1 669) звернень, комунального господарства – 142, житлових – 120 звернень, охорони здоров’я – 82, аграрної політики і земельних відносин – 66, праці – 63.

Прес-центр Закарпатської ОДА