Проблеми Іршавщини вирішувала робоча група Закарпатської облради

[Total: 0    Average: 0/5]

b3637Головним завданням цієї групи є вивчення проблем громад Закарпаття. Так, у розмові із міським головою Степаном Бобиком представники облради поцікавилися ходом виконання Програми соціально-економічного розвитку міста на 2013 рік.

Основну увагу зосередили на тих питаннях, вирішення яких потребує підтримки з боку області.
На сьогодні весь спектр робіт у Іршаві поділений на два основні напрямки – підготовка до зими, що включає в себе поточні та капітальні роботи в дитсадках, житловому фонді, об’єктах благоустрою і ремонт доріг та будівництво каналізаційних мереж у місті.

Зокрема, мер акцентував увагу на дошкільних навчальних закладах, яких у місті є чотири, капітальному ремонті доріг та дахів багатоповерхівок.

Так, ДНЗ №4 запущений в експлуатацію в 2011 році, відповідно не потребує масштабних ремонтних робіт, на відміну від інших трьох садочків. А дитсадок №1 нині модернізують за кошти Євросоюзу у співфінансуванні із міськрадою. Втім, якщо закордонним партнерам проекту вдалося здійснити необхідні оплати, то та частина коштів, яку має внести місто, поки що «зависла». Крім того, у ході виконання проекту виявляється велика кількість робіт, які не внесені до проектно-кошторисної документації, відповідно кошти на їх виконання не передбачені. Приміром, реконструкція цоколів, відновлення вже існуючого даху будівлі, внутрішні роботи тощо.

Стосовно дитсадка №2, то субвенцію у сумі 300 тисяч гривень для реконструкції системи опалення виділено із обласного бюджету. Фінансування розділено на дві частини. Роботи планують розпочати після перших авансових оплат, які поки що не проведені.

Доволі болючим питанням є ремонт комунальних автошляхів міста. Зокрема, розпочато капітальний ремонт двох доріг – по вулиці Піонерській та Першотравневій. Нині на останній завершено перший етап і на цьому роботи призупинено знову ж таки через проблеми із фінансуванням. Підрядна організація відмовляється продовжувати капремонт до тих пір, поки не буде здійснено необхідні оплати. Проте, якщо у цій ситуації відкладати все «на потім», то як зауважив міський голова, – за два-три місяці той двох сантиметровий шар асфальтобетону, який наразі укладено – просто знищиться і вкладені гроші «підуть на вітер». Разом з тим, якщо завершиться ремонт дороги по вулиці Першотравневій, то в принципі можна прогнозувати початок капітального ремонту на найгіршій дорозі міста – вул.Локоти.

Не оминули під час бесіди і тему будівництва каналізаційних мереж у Іршаві. Це питання теж на порядку денному у міськвиконкомі. Проте ситуація із коштами аналогічна з тією, що й на інших об’єктах. Міський голова поінформував представників облради, що розпочинається прокладання зовнішньої мережі міської каналізації по вулиці Терешкової. Хоча в першу чергу така робота мала вестися по вулиці Українській. Пояснюється це тим, що жителі вулиці Терешкової зібрали суму авансу необхідну для придбання матеріалів, тож підрядник погодився приступити до виконання робіт.

Степан Бобик разом із представниками Закарпатської обласної ради оглянули всі вищезгадані об’єкти. Проаналізувавши стан справ у Іршаві присутні пообіцяли можливу підтримку та сприяння з боку обласної ради перш за все у переведенні коштів.

Також гості поцікавилися перспективою та планами міста на 2014 рік. Міський голова висловив сподівання на допомогу з боку області в капітальному ремонті ДНЗ №2 (утеплення фасаду будівлі, реконструкція даху і котельні, та внутрішні роботи) і ДНЗ№3 (утеплення фасаду будівлі, реконструкція системи опалення та внутрішні роботи); відновленні дорожнього полотна ряду вулиць міста та у селі Собатин, будівництві берегоукріплення тощо.

Іршавська міська рада

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.