Біля Невицького замку знайшли фракійську кераміку

[Total: 0    Average: 0/5]

0Уже кілька днів у Невицькому замку триває археологічна експедиція.

Цього разу сюди з’їхалися волонтери-вихованці Запорізького центру туризму. Розкопки проводяться у рові із північного боку замку.

Як розповів у телефонній розмові нашій газеті історик, дослідник з Іршавщини Андрій Світлинець, який зараз перебуває на місці розкопок, дуже важко працювати, бо багато пресованого каміння. Поки «вилов» невеликий – рештки кераміки середньовіччя, а також дохристиянської доби (фракійської культури). Глину звідси вивозять у такий спосіб, що одночасно роблять реконструкцію валу. Натомість каміння складають біля дороги для подальшого використання. До речі, із паном Андрієм тут працює і його 12-річний син Андрій, який розкопками займається із… 4 років і вже був посвячений тут в юні археологи.
Із 20 серпня, каже Андрій Світлинець, сюди заїде чергова група юних археологів, але вже з Іршавського районного центру юних туристів.

А в неділю тут пройшла відкрита екскурсія по Невицькому замку. Проводив її археолог Олександр Дзембас, який презентував свою нову книгу-путівник «Невицький замок. Екскурс у середньовіччя та проблеми ХХІ віку».

Оксана Штефаньо, газета “Новини Закарпаття”

Comments are closed.