У Карпатах стався землетрус

[Total: 0    Average: 0/5]

завантаженняУ південній частині східних Карпат, на території Румунії, стався найпотужніший за рік землетруc. Сейсмологи кажуть, що могло зачепити і Україну.
Землетрус магнітудою 4,5 бали за шкалою Ріхтера стався в румунських горах Вранча. За даними сейсмологів, це найпотужніший за 2013 рік землетрус, зареєстрований в регіоні, – передає http://www.ukrinform.ua

Як раніше повідомив заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера, у південній частині східних Карпат є сейсмічна зона Вранча, яка генерує сильні землетруси, котрі час від часу трясуть практично всю Україну. На нашій території є багато тектонічних розломів, які також можуть генерувати землетруси.

«Підземні поштовхи магнітудою 4,5 бали за шкалою Ріхтера було зафіксовано в сейсмоактивній зоні румунського регіону Вранча. Згідно із спостереженнями, землетрус – найпотужніший за 2013 рік», – повідомили в румунському Національному Інституті фізики Землі.

Відомо, що епіцентр підземних коливань знаходився на глибині 88 кілометрів, а найближчими до епіцентра населеними пунктами виявилися міста Фокшани, Ковасна, Мерешешти, Римніку Серат і Тиргу Секуеск.

Сейсмологи повідомили також, що це п’ятий за рік землетрус, сила якого перевищила 4 бали за шкалою Ріхтера.

http://www.ukrinform.ua

Comments are closed.