На Закарпатті відкриють “Буштинський парк льодовикового періоду”

[Total: 0    Average: 0/5]

В департаменті екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації відбулася нарада за підсумками роботи у 2013 році.

Відкрив засідання директор департаменту Юрій Шпонтак, який дав оцінку роботи у новоствореному департаменті та окреслив перспективи роботи на 2014 рік. Серед пріоритетних завдань – збільшення площі ПЗФ, затвердження схеми екомережі області та активна участь департаменту у подоланні екологічних проблем краю.

У вступному слові заступник директора департаменту – начальник управління регулювання природокористування Михайло Гайдур зазначив, що торік вдалося зробити чимало. Зокрема, відмітив роботу департаменту у частині регуляторної та дозвільної діяльності, а також проаналізував перспективні напрямки роботи у частині розвитку природно-заповідної справи та екомережі області.

Так, у минулому році підготовлено ряд документів щодо розширення територій ПЗФ в області. Зокрема, направлено на розгляд та погодження матеріали відповідним установам на створення ботанічного заказника місцевого значення “Буштинський парк льодовикового періоду” у Тячівському районі на площі 543,05 га.

Тривають консультації з громадськістю та науковцями УжНУ щодо оновлення Переліку видів рослин і тварин, що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області.

У частині охорони та раціонального використання поверхневих та підземних вод протягом 2013 р. видано 259 дозволів на спеціальне водокористування та затверджено 49 проектів гранично допустимих скидів забруднюючих речовин у поверхневі водні об’єкти.

У галузі охорони атмосферного повітря розглянуто 360 пакетів документів, що обґрунтовують обсяги викидів та видано 392 дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

З метою ознайомлення громадськості з екологічним станом поверхневих вод Закарпатської області діє онлайн версія геоінформаційної системи екологічного моніторингу.

У департамент за минулий рік надійшло 14 інформаційних запитів та 22 звернення громадян, що стосувалися природоохоронних питань. В основному громадяни цікавляться що стану довкілля, про місця видалення відходів, про забруднення атмосферного повітря, про використання коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища тощо.

За підсумками наради прийнято рішення щодо удосконалення роботи та затверджено план робити на 2014 рік.

Прес-служба департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.