Випускники-журналісти УжНУ заволоділи «кришталевим апельсином»
Соціальний проект молодих фахівців тріумфував у Міжнародному конкурсі.
Перемогу в Міжнародному конкурсі студентських робіт у галузі розвитку зв’язків з громадськістю «Кришталевий Апельсин» в галузі екології здобули випускники відділення журналістики УжНУ з соціальним проектом «Стань Ужгороду оберегом – і Ужгород стане твоїм». Конкурс існує вже 14 років і є освітнім міжрегіональним міжвишівським проектом, до участі в якому запрошуються й іноземні студенти та виші. В Україні конкурс проводиться вперше.
Проект розроблений студентами відділення журналістики для привернення уваги до екологічної проблеми українських міст, зокрема Ужгорода, під керівництвом кандидата мистецтвознавства Лесі Поліхи. Розпочинався він із практичного заняття, яке студенти виконували з дисципліни «Основи PR».
Минулого року, будучи студентами 4 курсу, молодь провела соціальний захід на екологічну тематику «Стань Ужгороду оберегом – і Ужгород стане твоїм». До участі в ньому залучили школярів двох міських шкіл, з якими провели тематичні заняття на екологічну тематику. Основна мета – показати малечі, що лише небайдужість усіх громадян – від дорослих і до малих – може подолати проблему засміченості міста. Передувала цьому акція, оголошена на сайті відділення журналістики УжНУ, під час якої всі небайдужі збирали фото, що фіксували факти засмічення Ужгорода, вказуючи розміщення кожного такого об’єкта.
Cоціальний проект, який переміг у конкурсі, передбачає значно більше заходів, серед яких і мистецькі акції, організація і проведення флешмобів тощо. Проект необмежений у часі й обов’язково матиме продовження.
«Стань Ужгороду оберегом – і Ужгород стане твоїм» є першим на Закарпатті цілісним проектом, який охоплює різновікову аудиторію і скеровує діяльність на злободенну проблему. Також це перший соціокультурний захід, що, крім власне виконавчого, екологічного спрямування, включає ще й творчий, мистецький, під час якого до проекту залучають фотографів, художників, а також дитячу аудиторію.
Проект не є комерційним, витрат від його реалізації – мінімум. Він спрямований на пробудження європейськості в кожному ужгородцеві.
«Будем Ужгород любити та не будемо смітити, і тоді у нашім місті буде весело і чисто!» – девіз виховного заходу, якому студенти навчали школярів. На згадку про екологічне заняття дітки отримали розмальовки з вужиками, а студенти – добрі навички проведення соціальних проектів, що в підсумку й допомогло здобути перемогу в Міжнародному конкурсі.